Darbui – išlygos

Trečiadienį perpiet, dieną prieš atsidarymą, sostinės lauko terasose buvo rikiuojami staliukai, dėliojamos kėdės. Jau nuo ketvirtadienio, rytojaus, lauko terasose, nors ir su išlygomis, ruošiamasi priimti klientus.

Vyriausybės nutarimu, norintiems laiką leisti kavinėse ar baruose, reikės laikytis ir tam tikrų taisyklių.

Kaip aiškinama nutarime, prie staliuko, jeigu asmenys yra iš skirtingų namų ūkių, galės sėdėti ne daugiau nei du žmonės.

Restoranų bei barų darbo laikas – taip pat su išimtimis. Vyriausybės nutarimu, jie galės dirbti tik nuo 7 iki 21 valandos.

Taip pat, kaip teigiama, kavinės ir barai turės užtikrinti, kad lankytojai stovėdami eilėse laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo vienas nuo kito. Be to, aiškinama, kad į viešojo maitinimo įstaigą, tiek į uždaras, tiek į atviras erdves turės būti įleidžiami tik nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones dėvintys lankytojai.

Prie maitinimo įstaigos lankytojams gerai matomoje vietoje turės būti pateikta ir informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę.

Dar vienas svarbus dalykas – atstumas tarp stalelių lauke.

Nutarime sakoma, kad atstumas tarp stalų turės būti toks, kad prie skirtingų stalų sėdintys lankytojai vienas nuo kito būtų nutolę ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu.

„Jei tarp stalų įrengiamos ne mažesnės nei 90 cm pločio ir 140 cm aukščio pertvaros, atstumas tarp stalų gali būti toks, kad prie skirtingų pertvaromis atskirtų stalų sėdintys lankytojai vienas nuo kito būtų nutolę ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.

Taip pat turi būti užtikrinta, kad prie stalų sėdintys lankytojai nuo keleivių takų, keleivių įsodinimo vartų, pėsčiųjų takų, gyventojų praėjimų į kiemus ir (ar) laiptines būtų nutolę ne mažesniu kaip 1 metro atstumu“, – rašoma nutarime.

Be šių taisyklių, taip pat lankytojams negalės būti siūlomi apklotai, tiekiamas cukrus, druska, padažai ir kiti maisto produktai bendro naudojimo induose ar pakuotėse, jei juos įsideda patys lankytojai.

Lankytojams pasinaudojus meniu, jie turės būti dezinfekuojami po kiekvieno naudojimo.

Kelis restoranų tinklus valdančios bendrovės „Amber Food“ vadovas Gediminas Balnis aiškino, kad, bendrai kalbant, tvarka bus tokia pati, kaip jau kartą buvo įvesta po pirmojo karantino.

„Bendrai, nieko naujo neplanuojama, lyginant su tuo, kaip buvo anksčiau“, – sakė jis.

Įsikurs ir vietoj automobilių aikštelių

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė taip pat pasakojo, kad šiuo metu vyksta didieji pasiruošimo atsidarymui darbai.

„Visi labai laukia atsidarymo, dėliojasi, žiūri, mes paraleliai dar kalbame su Vyriausybe, kad būtų leista atsidaryti ir viduje, nes ar prekybos centrai, ar restoranai, kai tu gali sodinti prie kas antro staliuko ir reguliuoti srautus...“, – svarstė ji.

Evalda Šiškauskienė


G. Balnis taip pat sakė, kad, tarkime, prekybos centras „CUP“ lauko terasoms planuoja skirti net visą aukštą, kurios bus įrengtos vietoj automobilių parkavimo aikštelių.

Kalbėdamas apie plačiai daugelio kritikuojamą Vyriausybės leidžiamą maitinimo paslaugas teikiančių įmonių darbo laiką, kuris bus galimas nuo 7 iki 21 val., verslininkas G. Balnis sakė, kad tai – geriau nei verslas išvis būtų uždarytas.

„Nuo kažko tai reikia pradėti. Bet apribojimai dėl darbo laiko yra ir kitose šalyse, tai, matyt, kažkokios prasmės yra.

Visgi, geriau tegu mums leidžia dirbti nuo 7 iki 21 val. nei išvis neleidžia“, – sakė jis.

Tiesa, pasak verslininko, iš dalies dabar klientų skaičių lems ir orai.

„Bet turime šildytuvus“, – sakė G. Balnis.

Vietą rasti bus sunku

Jau anksčiau Vilniaus naktinio aljanso (VNA) pirmininkas Markas Adamas Haroldas „Delfi“ sakė besibaiminantis, kad ketvirtadienį žmonės gali užplūsti gatves ieškodami vietos prisėsti prie staliuko bei prasitarė apie galimą bilietų sistemą.

„Mes girdime daug norinčių turėti bilietų sistemą.

Pvz., baruose, kur anksčiau paprastai buvo nemokamas įėjimas, dabar gal galėtų būti bilietų sistema įeiti.

Visi supranta, kad reikia paremti tą barą. Jeigu tikrai tai yra jūsų mėgstamiausia vieta, kodėl gi nepadėti tam barui atsistatyti, atsistoti ant savo kojų ir toliau veikti normaliai“, – laidoje „Delfi Tema“ anksčiau kalbėjo M. A. Haroldas.

Saulius Galdikas, „Piano Man bar“, „Piano Man Outside“, „Alchemikas cocktail lab“, „Gringo pub“, „Vėjai“, „Nauji Vėjai“, „Nomads cocktail bar“, „The Bubbles.Champagneria“ vadovas pasakojo, kad apie jokius apmokestinimus jis negalvojantis, tačiau kalbėdamas apie rezervacijas pasakojo, kad jų ketvirtadieniui, penktadieniui – apstu.

„Rezervacijų turime, tik dalykas tas, kad pagal taisykles tų stalų nebus tiek daug.

Manau daugelis rezervavo vietas su ta gera nuotaika, kai buvo šilta, bet realybę pamatysime tik rytoj. Kai kurie juokauja, kad ateis ir sningant sniegui, manau, kad čia ir tam tikras palaikymo momentas.

Dėl savaitgalio žmonėms sakome, kad įsivertintų orus ir galimybes ir rezervuotų dieną prieš ar tą pačią dieną, nes gali būti, kad rezervuos kelis stalus, o paskui neateis“, – teigė jis.

Vadovas pasakojo, kad jei bus norinčių prisėsti 15 val. – vietų ras, tačiau jei vakarui – su vietomis bus sunkiau.

„Jei ateisite 19 val., greičiausiai vietų nebus“, – pridūrė jis.