Kaip rašoma pranešime, remiantis 8 keleivių vežimo organizatorių duomenimis, per platformas vežėjai praėjusiais metais gavo daugiau nei 43 mln. eurų pajamų. Vežėjo veiklą vykdantiems gyventojams šiuos duomenis pasitikrinti ir deklaracijas pateikti reikia iki gegužės 3 d.

„Individualią veiklą vykdantys gyventojai savarankiškai veda savo pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą ir šiuos duomenis kasmet turi pateikti deklaruodami pajamas. Nuo 2020 m. keleivių vežimo organizatorių teikiama informacija supaprastino šį procesą, nes duomenys apie pavežėjų pajamas, gautas per pavežėjimo platformas, automatiškai perkeliami į pajamų mokesčio deklaracijas“, – teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, atkreipdama dėmesį, kad šiuos duomenis gyventojai turi pasitikrinti su pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalo duomenimis ir esant neatitikimui, visų pirma, kreiptis į keleivių vežimo organizatorių dėl duomenų patikslinimo.

VMI duomenis gyventojų, vykdančių su keleivių vežimu susijusią veiklą, skaičius kasmet auga: 2018 m. šią veiklą vykdė 13 tūkst. gyventojų, kurie deklaravo 13,7 mln. eurų apmokestinamųjų pajamų, 2019 m. – 17,3 tūkst. gyventojų, kurie deklaravo 19 mln. eurų apmokestinamųjų pajamų, 2020 m. – 18 tūkst. gyventojų, kurių apmokestinamųjų pajamų suma bus žinoma pasibaigus deklaravimo procesui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)