„Ar su Imuniteto pasu, ar kitoms priemonėms esant natūralu, kad reikia išmokti gyventi su šia pandemija, o išmokimas gyventi reiškia ir skiepijimosi išėjimą į platesnius vandenis, iš esmės tai, ką būtų galima pavadinti masiniu skiepijimu. Lygiai taip pat tai reiškia įvairų priemonių taikymą, kad būtų galima atsiverti“, – žurnalistams pirmadienį teigė Vilniaus meras.

Anot R. Šimašiaus, sprendimas dėl lauko kavinių ir restoranų atidarymo turėtų būti priimtas jau šiuo metu.

„Sprendimas, manau, vienoks ar kitoks turėtų būti priimtas dabar. Arba algoritmas dėl jo aiškumo. Akivaizdu, kad atsidarymas turėtų būti toks, kad pirma atsivertų lauko kavinės, o paskui – vidus. Ir bent jau mes tam labai sistemingai ruošiamės, dėl ko ir teritorijos lauko kavinėms yra dalinamos jau šiandien, ir žmonės labai aktyviai reaguoja“, – tikino jis.

R. Šimašius pažymėjo, kad šiuo metu vyrauja dviprasmiški standartai dėl išsinešto maisto vartojimo lauke.

„Dėl atsidarymo yra daug dviprasmybių ir viskas ne taip akivaizdu, kaip galbūt iš kurių nors rūmų gali atrodyti. Žmonėms juk galima ant suoliuko prisėdus sumuštinį suvalgyti ar išsineštos kavos išgerti. (...) Bet jeigu kėdė priklauso (lauko – ELTA) kavinei, tai jau kaip ir nebegalima. Yra akivaizdu, kad yra tam tikras disbalansas šioje vietoje. Aišku, kad reikia eiti į tą pusę ir žiūrėti, kad būtų galima saugiai atsidaryti“, – teigė jis.

Vilniaus meras taip pat tikino, kad leidus atverti kavines bus taikomas praėjusių metų Vilniaus kaip vienos lauko kavinės modelis.

„Šiemet turime daugiau išmoktų pamokų ir daugiau tvarkos, bet iš esmės tas pats modelis galios, ir matome, kad panašus skaičius ir kavinių registruojasi“, – teigė jis.