Neringos turizmo ir verslo asociacijos prezidentė Irma Baltrušaitienė Eltai teigė, kad atlaisvinus judėjimo ribojimus tarp savivaldybių norinčiųjų praleisti ateinantį savaitgalį Neringoje padaugėjo gana nežymiai.

„Taip, yra šiek tiek daugiau norinčių atvykti ir savaitgalį išties sulauksime daugiau žmonių, bet didelio bumo nėra“, – sakė ji, pridurdama, kad į Neringą vis dėlto daugiausia poilsiauti atvyksta šioje savivaldybėje nekilnojamojo turto turintys žmonės.

Ji pridūrė, kad situacijai dėl karantino režimo liekant neapibrėžtai, viešbučių valdytojams problemų kelia darbuotojų įdarbinimo klausimai.

„Su personalu yra blogai, nes nežinia, ar verta jį samdyti, ar ne. Viešbučiai jau ieško žmonių ir kai kurie jau ir turi juos, bet kol nėra atidaryti, kol neaišku, ar bus leista dirbti, ar įstaiga turės pajamų, yra labai sudėtinga“, – teigė I. Baltrušaitienė.

Tuo tarpu Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė sakė, kad didesnis poilsiautojų susidomėjimas kurortu jaučiamas vos atlaisvinus judėjimo ribojimus.

„Taip, užsakymų srautas iš tiesų išaugęs. Didesnis judėjimas pasijautė nuo ketvirtadienio: jau ir šiandien yra nemažas užimtumas. Juolab kad ši savaitė sutapo su vaikų atostogomis“, – tikino ji.

Anot I. Valaitienės, ne visi Palangos viešbučiai nusprendė atnaujinti veiklą dar šį savaitgalį.

„Nors viešbučiai pradeda atverti savo veiklas, dar ne visi sugrįžo į darbus: šį savaitgalį duris atvers 15 mūsų asociacijos narių. Kitą savaitgalį planuoja prisijungti dar 4 objektai. Norėčiau priminti, kad restoranų ir kavinių veikla dar yra uždrausta, taip pat ir pirčių, baseinų veikla viešbučiuose. (...) Todėl dabartinio atvėrimo visaverčiu darbu dar jokiu būdu negalime pavadinti“, – Eltai teigė ji.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė taip pat akcentavo, kad didelė kurorto verslų dalis jau ieško darbuotojų ateinančiam vasaros sezonui.

„Pirmiausia, žinoma, susigrąžinome darbuotojus iš prastovų, bet jau šiuo etapu dedami skelbimai, kad sezonui renkamos naujos darbuotojų komandos. Labiau galbūt tai daro restoranai ir kavinės, kadangi jei dabar jie ir nevykdo veiklos, suvokia, kad sezonui atėjus, kad ir kokia būtų ateinanti vasara, poilsiautojų srautas bus didesnis ir reikės papildomų darbuotojų“, – tikino I. Valaitienė.

Savo ruožtu Birštono verslininkų asociacijos prezidentas Žydrūnas Kazlauskas pastebėjo, kad norinčiųjų praleisti laiką Birštone skaičius atlaisvinus judėjimo ribojimus augo gana nežymiai.

„Kol kas poilsiautojų srautai didėja labai vangiai. Aišku, interesantų skambučių vienareikšmiškai padaugėjo, nes jų prieš tai kone visai nebuvo“, – teigė jis.

Pasak Ž. Kazlausko, žmonių apsisprendimui atvykti didelę įtaką daro Vyriausybės sprendimų nenuoseklumas.

„Manau, kad kol kas žmonės reaguoja į nelabai stabilų Vyriausybės išaiškinimą: vieną dieną ribojimai atlaisvinami, kitą jau nebe. Visi šiek tiek sutrikę, neapsisprendę ir akivaizdu, kad tai daro įtaką žmonių sprendimams. Kai kurie vis dar linkę laukti, kol situacija bus aiškesnė, nes kai valdžios sprendimai yra taip greitai besikeičiantys, žmonėms sunku galutinai apsispręsti“, – akcentavo jis.

Atsižvelgiant į vangiai kylančius poilsiautojų srautus, naujų darbuotojų didžioji dalis Birštono verslininkų samdyti kol kas neketina, teigė Birštono verslininkų asociacijos prezidentas.

„Viešbučiai nelinkę priimti naujų darbuotojų, dar per anksti apie tai kalbėti. Visų pirma žmonės kviečiami grįžti iš prastovų.

Tik situacijai keičiantis, kai bus aiškiai valstybinių institucijų iškomunikuota informacija apie dabartinę situaciją, apie perspektyvas, manau, bus galima galvoti apie veiklos apimčių didinimą“, – pridūrė Ž. Kazlauskas.

Vyriausybė nuo trečiadienio nusprendė nebetęsti judėjimo tarp savivaldybių ribojimo.