Fondas išreiškė paramą mokesčių reformoms tuo metu, kai G20 šalių finansų ministrai susitiko aptarti minimalaus pelno mokesčio, kuris užkirstų kelią įmonių pastangoms naudotis mokesčių rojais ir neįnešti savo dalies į valstybių biudžetus.

„TVF ragina nustatyti minimalų pasaulinį pelno mokesčio tarifą, kad būtų galima nutraukti varžybas dėl mokesčių pajamų, kai vyriausybės nustato kaip įmanoma mažesnius mokesčiu“, – teigė TVF fiskalinės politikos vadovas Vitoras Gasparas.

V. Gasparas bendravo su žurnalistais pristatydamas TVF Fiskalinės stebėsenos ataskaitą, kurioje teigiama, kad didesni mokesčiai, taikomi dideles pajamas gaunantiems asmenims ir įmonėms galėtų finansuoti politiką, reikalingą atsigauti po pandemijos.

Fiskalinių reikalų departamento direktoriaus pavaduotojas Paolo Mauro pabrėžė galimybę pandemijos metu pasinaudoti „įmokomis“ arba mokesčių priemokomis asmeninėms ar įmonių pajamoms, atsižvelgiant į tai, kad kai kurioms įmonėms sekėsi labai gerai.

Akcijų kainos visame pasaulyje, ypač technologijų įmonių, pandemijos metu augo, o pastarosiomis savaitėmis pasiekė naujus rekordus, nes pasaulio ekonomika pademonstravo stipraus atsigavimo po nuosmukio ženklus.

Jungtinėse Valstijose indeksas „Standard & Poor’s 500“ per pastaruosius metus šoktelėjo daugiau nei 50 proc., tuo tarpu technologijų įmonių turtingas „Nasdaq“ – daugiau nei 73 procentais.

JAV prezidentas Joe Bidenas praėjusią savaitę paskelbė apie planus padidinti pelno mokestį, kad būtų surinkta lėšų finansuoti 2 trln. JAV dolerių vertės infrastruktūros ir darbo vietų programą, tuo tarpu Iždo sekretorė Janet Yellen šią savaitę teigė raginanti Didįjį dvidešimtuką (G20) patvirtinti pasaulinį minimalų pelno mokestį.

Šį pasiūlymą palaiko ir daugelis kitų didžiųjų ekonomikų.

Minimalaus pelno mokesčio tikslas yra užtikrinti, kad įmonės mokėtų minimalią mokesčio sumą, neatsižvelgiant į tai, kur yra įkurtos jų būstinės, taip užkertant kelią įmonėms išvengti mokesčių deklaruojant būstines mažesnių tarifų šalyse – tokia praktika yra paplitusi tarp technologijų bendrovių.

TVF teigimu, pažangios ekonomikos taip pat gali imtis veiksmų, kad panaikintų spragas kapitalo pajamų, turto ir paveldėjimo mokesčių srityje.

„Politikos formuotojai turi daugybę galimybių“, – pareiškė P. Mauro.