„Novaturo“ akcininkai kovo 12 dieną pritarė, kad 5 mln. eurų vertės konvertuojamųjų obligacijų įsigijimo teisė būtų perleista išimtinai Pagalbos verslu fondui, o balandžio 12 bendrovės valdyba pritarė dar 5 mln. eurų paprastųjų obligacijų išleidimui, kurias įsigis fondas, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Novaturas.

Konvertuojamųjų obligacijų fiksuotos metinės palūkanos siekia 9,5 proc. 12 mėnesių laikotarpiui, metinės paprastųjų obligacijų palūkanos metams siekia 8 proc. Tiek pirmu, tiek antru atveju kiekvieniems kitiems 12-ai mėnesių palūkanos kasmet bus didinamos 0,5 punkto.

„Tikime, kad situacijai stabilizavus žmonės keliaus, o įmonė ne tik grąžins suteiktą investiciją, bet ir toliau sėkmingai tęs veiklą. Tikiuosi, kad ši sutartis taps impulsu kitoms turizmo sektoriaus įmonėms drąsiau ir aktyviau kreiptis į VIVĄ ir kartu ieškoti efektyvių finansavimo sprendimų“, – pranešime sakė VIVA vadovas Dainius Vilčinskas.

„Novaturo“ grupės vadovė Audronė Keinytė sako, kad bendrovei užtruks sugrįžti į ikipandeminio laikotarpio veiklos apimtis, todėl ji imasi priemonių užsitikrinti didesnį finansinį rezervą.

„Novaturas“ anksčiau pranešė 2020-aisiais metais patyręs 4,49 mln. eurų grynojo nuostolio, jo EBITDA buvo neigiamas – 2,557 mln. eurų, pajamos sumenko 82 proc. iki 33,1 mln. eurų, o aptarnautų klientų skaičius smuko 84 proc.

A. Keinytė tuomet pabrėžė, kad užbaigus finansinį likvidumą garantuojančius sandorius ir užsitikrinus 11 mln. eurų garantijų ir draudimo limitą, „Novaturas“ yra pasiruošęs grįžti į augimo fazę.

Praėjusių metų pabaigoje 10,25 proc. „Novaturo“ akcijų priklausė bendrovei „Rendez Vous“, po 9,99 proc. – „Moonrider“ ir „Girtekos“ valdytojai „ME investicija“.

„Novaturo“ akcijos kotiruojamos Vilniaus ir Varšuvos vertybinių popierių biržose.