„Eksporto rinkų plėtra ir eksporto didinimas buvo mūsų strateginis tikslas beveik 10 pastarųjų metų. Per šį laikotarpį tikslingai investavome ir išplėtėme gamybą Latvijoje, kad galėtume savo produktus pasiūlyti vietos rinkai ir patenkinti išorės paklausą. Praėjusiais metais „Dobeles dzirnavnieks“ eksportavo 68 proc. savo produkcijos. Buvo tiesiog logiška ieškoti galimybių padidinti savo gamybos pajėgumus, kad galėtume konkuruoti pasaulinėje rinkoje ir patenkinti klientų poreikius tose rinkose, kuriose pristatymo terminai ir apimtys kelia iššūkių. (...) Tikime, kad įgyvendinus strateginį investicijų planą, Lietuvoje gamyba gali būti plėtojama tokia pačia apimtimi, kaip auga „Dobeles dzirnavnieks“ gamyba“, – sako Kristaps Amsilsas, „Dobeles dzirnavnieks“ AS valdybos pirmininkas.

„Baltic Mill“ grupė valdo vieną didžiausių ir seniausių Lietuvos malūnų UAB „Malsena Plius“, taip pat makaronų gamybos UAB „Amber Pasta“ ir kitas grūdų perdirbimo įmones Baltijos šalyse. Didžioji dalis – 64,75 proc. – „Baltic Mill“ akcijų iki šiol priklausė privataus kapitalo fondui „Amber Trust II S.C.A“.

„Tokio stipraus ir patikimo rinkos dalyvio kaip „Dobeles dzirnavnieks“ investicijų pritraukimas yra labai džiugi žinia visai „Baltic Mill“ grupei ir mūsų partneriams, tiekėjams, Lietuvos ūkininkams. Išlaikant puoselėjamas lietuviškas vertybes ir per ilgus veiklos metus užtikrintą kokybę, grupės įmonės gaus ir tvirtą investicinį pamatą sėkmingam augimui“, – sako Vygantas Reifonas, „Baltic Mill“ įmonių grupės vadovas.

Pasak V. Reifono, norint sėkmingai konkuruoti, šiandien svarbu būti tvirtu žaidėju ne tik namų rinkose, bet ir viso regiono mastu. Ši dviejų maisto gamybos verslų partnerystė padės užtikrinti konkurencinį pranašumą Europoje ir leis vartotojams pasiūlyti dar daugiau aukštos kokybės produktų tiek namų, tiek ir eksporto rinkose. O tai reiškia ir didesnį stabilumą vietos ūkininkams bei grupės darbuotojams.

Po įsigijimo, „Dobeles dzirnavnieks“ planuoja investuoti į Lietuvos grūdų perdirbėjos gamybos įrenginių atnaujinimą ir plėtrą, kuri leis padidinti gamybos apimtis ir reikšmingai sustiprinti grupės eksporto pajėgumus.

Pastarąjį dešimtmetį „Dobeles dzirnavnieks“ į savo infrastruktūros ir gamybos pajėgumų plėtrą jau investavo daugiau nei 120 mln. eurų. Šiemet įmonė investavo daugiau nei 30 mln. eurų ir įgyvendino du pagrindinius investicinius projektus: įdiegta pirmoji Baltijos šalyse viso ciklo ekologiškų grūdų perdirbimo infrastruktūra ir įrengta inovatyvi makaronų gamybos linija.

Pagal numatytą tvarką ir terminus, sandorio detalės bus pateiktos trijų Baltijos šalių Konkurencijos taryboms. Sandoris bus laikomas baigtu gavus Konkurencijos tarybos leidimą. Tikimasi, kad įsigijimo procesas bus baigtas iki šių metų pabaigos.

„Baltic Mill“ sandoryje atstovavo advokatų kontora „Ellex Valiunas“, „Dobeles dzirnavnieks“ pusę –„Spīgulis & Kukainis”.