Priemonė SURE yra labai svarbi visapusiškos Europos Komisijos strategijos, kuria siekiama apsaugoti piliečius ir sumažinti koronaviruso pandemijos socialinius ir ekonominius padarinius, dalis. Praėjusią savaitę paskelbtoje pirmojoje dukart per metus rengiamoje EK ataskaitoje dėl SURE nustatyta, kad per pirmuosius šešis priemonės veikimo mėnesius jos tikslas buvo pasiektas. Paremta 25–30 mln. darbuotojų ir 1,5–2,5 mln. įmonių, o valdžios institucijos dėl pirmųjų keturių išmokų pagal SURE iki 2021 m. vasario 2 d. sutaupė apie 5,8 mlrd. eurų palūkanų mokėjimų.

Patvirtinus antradienio papildomą finansinę pagalbą, bendra Europos Komisijos pagal SURE siūlomos finansinės paramos 19 valstybių narių suma sudarys 94,3 mlrd. eurų, pranešime pažymi EK atstovybė Lietuvoje. Pagal priemonę SURE dar galima suteikti 5,7 mlrd. eurų finansinės paramos, o valstybės narės vis dar gali teikti paramos prašymus.

Europos Komisija yra pasirengusi įvertinti tolesnius valstybių narių prašymus skirti papildomų lėšų esamoms ar naujoms priemonėms, kurių imtasi reaguojant į COVID-19 infekcijų atsinaujinimą ir naujus suvaržymus.

ES Tarybai patvirtinus šiuos pasiūlymus, finansinė parama bus teikiama paskolų forma. Jas palankiomis sąlygomis ES suteiks šešioms valstybėms narėms. Šios paskolos padės valstybėms narėms padengti išlaidas, tiesiogiai susijusias su nacionalinių sutrumpinto darbo laiko sistemų ir kitų panašių priemonių, visų pirma skirtų savarankiškai dirbantiems asmenims, taip pat su sveikata susijusių priemonių finansavimu.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (48)