Pasak Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovo Roko Pukinsko, Medininkų kontrolės punkte į Lietuvą iš Baltarusijos įvažiuoti sekmadienio popietę laukia apie 520 vilkikų, Lavoriškių – 620, Šalčininkų punktuose – 390, o Raigardo – 290 vilkikų.

„Greito sumažėjimo tikėtis neverta, nes muitininkų patikra trunka ilgiau negu mūsų, tai čia nėra taip, kad atkuria sistemą ir visi staiga važiuoja“, – BNS sakė R. Pukinskas.

Iš Lietuvos į Baltarusiją pralaidumas yra didesnis: Medininkų punkte yra 110 vilkikų, Lavoriškių – 30, Raigardo punkte – 20, o Šalčininkų aikštelėje laukia apie 90 vilkikų.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ duomenimis, vilkikų eilė per parą sumažėjo nuo 2,4 tūkst. iki 2,2 tūkstančių.

Muitinės departamentas šeštadienį pranešė, kad nuo antradienio sutrikusi muitinės veikla atstatyta – deklaracijos iš vilkikų jau priimamos elektroniniu būdu. Kol kas sistema veikia bandomuoju režimu.

„Linavos“ duomenimis, pasienyje kai kurie vairuotojai laukia kelias paras.

Muitinės sistemos neveikė nuo antradienio. Sutrikus pagrindiniam serveriui, vilkikai buvo tikrinami ne elektroniniu, o popieriniu būdu, o tai ilgiau užtrunka.