Šiuos sprendimus Kauno taryba patvirtino antradienio posėdyje.

„Norime skatinti smulkiojo ir vidutinio verslo sugrįžimą į darbus, kai tik tą leis karantino ribojimų sušvelninimas. Mūsų siekis ne tik panaikinti rinkliavą už leidimus prekiauti viešose vietose, bet ir leisti kiekvienai įstaigai maksimaliai išsiplėsti erdvėje. Neįsispraudžiame savęs į standartizuotus rėmus, todėl kiekvieną iškilusį klausimą spręsime individualiai“, – teigė Kauno miesto vicemeras Andrius Palionis.

Pritaikius mokesčių lengvatas 2021 m. lauko sezonui, viešojo maitinimo paslaugas teikiantys verslininkai sutaupytas lėšas galės sugrąžinti atgal į verslą. Drauge su rinkliavos panaikinimu miestas leis lauko kavinėms bei terasoms plėsti aptarnaujamas teritorijas, kol tai netrukdys pėsčiųjų, dviračių ar automobilių eismui, kaimynams bei šalia vykdomiems darbams.

Praėjusiais metais kavinės galėjo plėstis į rekonstruotą Laisvės alėją, naujai atgimusią Vienybės aikštę, Nepriklausomybės aikštę prie Soboro, nuo automobilių eismo apribotas Rotušės aikštės erdves bei pagrindinę senamiesčio arteriją – Vilniaus gatvę.

Oficialiu Kauno miesto tarybos sprendimu vasario 2-ąją mokestinė našta palengvinta ir visiems savivaldybės nekilnojamojo turto nuomininkams, kurių veikla karantino laikotarpiu buvo visiškai ar iš dalies uždrausta. Ši pagalba labiausiai orientuota į Kauno poliklinikos padaliniuose įsikūrusias vaistines, biudžetinėse įstaigose veikusias valgyklas. Šios įmonės bei įstaigos sulauks lengvatos iki 70 procentų arba visiškai nemokės nuomos mokesčio.

Priimant sprendimą dėl skiriamos lengvatos dydžio atsižvelgiama į tai, ar įstaiga turėjo sąlygas veiklą vykdyti alternatyviais būdais – tiekti maistą išsinešimui, vykdyti prekybą internetu ar per kurjerius. Taip pat vertinama, kaip ženkliai pakito kiekvieno nuomininko pajamos ir kiti finansiniai rodikliai, ar iki karantino paskelbimo buvo tvarkingai mokamas nuomos mokestis bei kitos aplinkybės.

Numatytus kriterijus atitinkančioms įmonėms bei įstaigoms tokia lengvata gali būti taikoma nuo karantino paskelbimo iki oficialios jo pabaigos.