„Mano manymu, turėtume daryti išimtis tiems, kurie turi susikūrusį imunitetą, leisti jiems naudotis sveikatinimo pasaugomis. Žinoma, saugiai, vykdant visus protokolus, kaip to reikalauja operacijų vadovo spendimai ir stebėti situaciją. Suprantame, kad sveikata yra labai svarbu, tačiau žmonių ekonominė ir psichinė situacija yra ne mažiau svarbi”, – portalo „Delfi“ laidoje „Piniginiai reikalai“ sakė Ž. Gavelienė.

„Mano nuomone, šiandien saugu leisti pasiskiepijusiems ir persirgusiems pradėti naudotis tomis paslaugomis, kurias gali teikti taip pat pasiskiepiję sanatorijų, SPA viešbučių darbuotojai”, – pridūrė asociacijos prezidentė.

Tuo metu Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos prezidentas ir „Eglės“ sanatorijos generalinis direktorius Artūras Salda sakė, kad kol kas iš klientų jaučiama, jog yra daug baimių ir neaiškumo dėl neapibrėžtos situacijos su apribojimais.

„Dalis apribojimų Lietuvoje galioja, galioja didžiausiai apskričiai – Vilniaus apskričiai. Žmonės turi daug noro atvykti, tačiau turi daug baimių ir neaiškumo, ar tą galės padaryti, ar galės pervažiuoti per patikros postus”, – sakė A. Salda.

Kalbėdamas apie vasaros laikotarpį, jis sakė, kad jei išliks neaiškumas, žmonės savo planus turbūt atidės kiek galima vėlesniam momentui.

„Jei ir toliau bus savotiškas neaiškumas, matyt, žmonės atidės savo planus kiek galima vėlesniam momentui ir yra rizikos, kad jei į užsienį (keliaujant – ELTA) bus aiškumo daugiau, tai gali būti, kad ir vasarą neteksime Lietuvos turistų, kurie pasirinks kitas vietas”, – sakė A. Salda.

Šiuo metu karantino režimas šalyje galioja iki kovo 31 dienos. Trečdalyje savivaldybių galioja judėjimo ribojimai.