„Visame pasaulyje apgyvendinimo, maitinimo, turizmo sektoriai susiduria su milžiniškais iššūkiais, ir Lietuva, deja, nėra išimtis. Suprantame, jog priešakinėse kovos su COVID-19 virusu linijose yra ne tik medikai, bet ir verslas, kuris yra priverstas apriboti savo veiklą.

Suprantame, kad laikas yra sunkus ir situacija tikrai ne tobula, tačiau darome viską, ką galime, kad padėtume tokiam verslui finansiškai“, – teigė ji žurnalistams antradienį, reaguodama į Viešbučių ir restoranų asociacijos surengtą piketą prie Vyriausybės.

A. Armonaitė akcentavo, kad britiškosios COVID-19 atmainos plitimas šalyje epidemiologinę situaciją bei galimus verslo atlaisvinimus daro mažiau prognozuojamus.

„Mes nežinome, kiek ir kokia apimtimi truks karantinas. Kai skaičiai tapo stabilesni, kai kuriuos sektorius galėjome atverti. Tačiau ką pastebime Vilniuje ir kitose savivaldybėse, tai britiškos COVID-19 viruso atmainos apimčių augimą, ir tai daro situaciją neapibrėžtą. Planuojame, kad, kiek truks karantinas, tiek pagalba verslui ir bus teikiama. Tačiau suprantame, kad ir atsidarius dar gali tekti ieškoti pagalbos“, – sakė ji.

Anot ministrės, Ekonomikos ir inovacijų ministerija jau pateikė siūlymus spręsti dėl leidimo veikti lauko kavinėms ir restoranams.

„Kaip liberali politikė suprantu, kad jokios subsidijos ir lengvatinės paskolos nėra tokia veiksminga priemonė, kaip laisvė veikti. Kai tik situacija leidžia, mes stengiamės atidaryti daugiau veiklų. Dėl lauko kavinių Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra pateikusi pasiūlymus eiti jų atidarymo link“, – kalbėjo A. Armonaitė.