„Šiuo atveju verslas gali sudaryti sutartį su gydymo įstaiga, kuri turi teisę vykdyti greituosius testus ir vėliau gauti kompensaciją.

Suprantu, kad paprasčiausia būtų, jog kažkas ateitų į įmonę ir visus pratestuotų, ir mes tai pamirštume, tačiau tai yra valstybės pinigai – 30 mln. eurų, nemaži valstybės biudžetui, kuriuos mokesčių mokėtojai sunešė, tai dėl to jie taip administruojami. Tai yra visiškai nauja priemonė, Lietuva to anksčiau nėra dariusi, ir aš tikiuosi, kad ji pasiteisins, yra kas jau naudojasi“, – LRT radijui antradienį sakė A. Armonaitė.

Ministrė akcentavo, kad testavimo apimčių didinimas leis greičiau išeiti iš griežto karantino.

„Mes neturime kitos išeities. Mes arba testuojamės ir kontroliuojame virusą, ir laisviname karantiną, arba tiesiog piktinamės. Tai aš kviečiu ir žinau, kad yra daugybė, ko gero, dauguma verslų, kurie nori grįžti į veiklą, jie testuojasi, testuosis, ir jie testavosi.

Žinoma, galbūt yra informacijos trūkumas, kodėl tai yra svarbu, bet tam mes ir kalbame, kad testavimas ir testavimo apimčių didinimas leistų mums greičiau išeiti iš šito griežto karantino režimo, nuo kurio, manau, visi pavargome“, – sakė A. Armonaitė.

Kompensacijas už darbuotojų testavimą galės gauti smulkusis ir vidutinis verslas, įskaitant dirbančiuosius savarankiškai, jei jų veikla buvo apribota antrojo karantino metu. Įmonės per pastaruosius dvejus metus turi būti nepasiekusios 200 tūkst. eurų valstybės pagalbos kartelės.

Tam, kad galėtų pretenduoti į kompensaciją, smulkusis ir vidutinis verslas turi sudaryti sutartį su asmens sveikatos priežiūros įstaiga, turinčia teisę atlikti tokius testus.

Kompensacijos bus skiriamos už nuo 2021 metų vasario 23 dienos iki 2021 metų gegužės 31 dienos patirtas tyrimų išlaidas. Dėl kompensacijų verslas kovo mėnesio pabaigoje, kai bus baigta programuoti reikiama informacinė sistema, turės kreiptis į „Invegą”: užpildyti paraišką ir pateikti reikiamus dokumentus. Taip pat reikės pateikti tyrimų išlaidas pagrindžiančius dokumentus, kuriuose būtų nurodytas atliktų tyrimų skaičius ir kaina.

Darbuotojų testavimo kompensacijoms skiriama 30 mln. eurų. Pasak ministerijos, už šias lėšas bus galima testuoti apie 100 tūkst. darbuotojų, o vienas žmogus per tris mėnesius galėtų būti patikrintas iki 12 kartų.

Bus kompensuojama po 12 eurų už vieną greitąjį serologinį antikūnų tyrimą ir už greitąjį antigeno testą.