„Šiandien Lietuvos pramonės ir statybų sektoriuje specialistų trūkumas pasiekė labai sudėtingą situaciją. Šiandien mes neturime paprastų darbuotojų, paprastų mechanikų. Inžinierių jau pakankamai turime, bet tam, kad inžinierius tinkamai vykdytų savo pareigas, mes turime turėti bent jau 5 arba 10 darbuotojų, kurie yra baigę profesinį mokymą“, – Vyriausybės surengtoje viešojoje konsultacijoje dėl švietimo, mokslo ir inovacijų sakė V. Janulevičius.

Anot jo, jaučiamas šaltkalvių, automatizuotų įrangų operatorių trūkumas.

„Prisikviesti žmones į šitas specialybes labai sudėtinga, o jei prisikviečiame, reikia juos mokyti metų metus ir tada, jeigu operacijos yra panašios, kažkas jį nusivilioja arba jis išvažiuoja į užsienį, dažniausiai į Jungtinę Karalystę arba Vokietiją“, – pridūrė LPK prezidentas.

Pasak V. Janulevičiaus, jaučiamas būtent profesinį mokymą baigusių specialistų trūkumas.

„Trūkumas specialistų būtent per profesinį mokymą yra vienas iš opiausių. Šiandien pramonė generuoja daugiau nei 22 proc. Lietuvos bendrojo vidaus produkto, tempia visą mūsų sunkią naštą per covidinę situaciją, nes praėję metai buvo rekordiniai, lyginti su 2019 metais. Jei norime turėti garvežį, kuris temptų ir vairuotų ateinančius 10–15 metų, tikrai turime investuoti“, – sakė LPK prezidentas.

„Nebus visi pas mus aukšto mokslo gavėjai ir, jei tas aukštasis mokslas bus toks, kai visi bus su diplomais, kažin ar mes kažką pasieksime, nes mūsų aukštųjų mokslų absolventai dirbs tuos darbus, kuriuos normaliai turėtų daryti profesinis mokymas“, – pridūrė V. Janulevičius.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)