„Pagal šiandien turimus faktus, galimybė, kad nutekintais duomenimis gali pasinaudoti nusikaltėliai, yra labai maža, tačiau prevenciškai atkreipėme finansų rinkos dalyvių dėmesį, kad jie sustiprintų budrumą, tikrindami klientų tapatybę, taip pat nepamirštų prievolės patikrinti, ar jie nėra įsirašę į nepageidaujančių gauti kreditą asmenų sąrašus. Gyventojų, kurie apsidrausdami įsirašys į nepageidaujančių gauti kreditų asmenų sąrašus, kredito istorija neturėtų nukentėti“, – sako Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnybos direktorė Jekaterina Govina.

Šiuo klausimu Lietuvos bankas kreipsis ir į kredito biurą „Creditinfo Lietuva“.

J. Govina taip pat priminė, kad gyventojai jokiu būdu patys neatskleistų sukčiams jautrių finansinių duomenų – mokėjimo kortelių slaptažodžių, pin kodų ir panašių duomenų.

Gyventojai, kurie nerimauja, kad jų vardu be jų žinios nepasiskolintų kiti asmenys, gali pasinaudoti paslauga „STOP vartojimo kreditams“ – galimybe įsirašyti į Lietuvos banko administruojamą sąrašą ir negauti vartojimo kreditų. Visos vartojimo kreditus Lietuvoje teikiančios bendrovės, prieš sudarydamos vartojimo kredito sutartį, privalo patikrinti, ar asmens nėra šiame sąraše. Vartojimo kredito sutartis, sudaryta su į sąrašą įrašytu asmeniu, laikoma negaliojančia.

ELTA primena, kad, paaiškėjus, jog kibernetiniai nusikaltėliai forume paskelbė apie 110 tūkst. Lietuvoje registruotų automobilių nuomos paslaugas teikiančios „CityBee“ klientų informaciją, Lietuvos kriminalinės policijos biuras pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl pavogtų duomenų.

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska antradienį per spaudos konferenciją sakė, kad rizikos, kylančios nutekėjus dalies „CityBee“ klientų asmens duomenims, yra laikomos mažomis, todėl nukentėjusiems asmenims kol kas nesiūloma keisti banko kortelių ar vairuotojo pažymėjimo.

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktorius Raimondas Andrijauskas teigė, kad pagal pirminę informaciją „CityBee“ vairuotojų pažymėjimų kopijų neturėjo.