„Šiuo metu nėra privačių skiepų galimybės, todėl tikrai džiaugiamės, kad SAM atstovai atsižvelgė į mūsų prašymą, pateiktus argumentus ir įtraukė mažmeninės prekybos sektoriaus darbuotojus į skiepų eilę. Galime tikėtis, kad prekybos darbuotojai svarbių skiepų sulauks kaip įmanoma anksčiau“, – sako asociacijos direktorė Rūta Vainienė.

Kaip teigiama pranešime, asociacija šių metų sausio 7 dieną kreipėsi į SAM su prašymu koreguoti skiepų prioritetų sąrašą ir papildyti jį mažmeninės prekybos darbuotojais. Anksčiau į prioritetų sąrašą buvo įtraukti ne tik asmens sveikatos įstaigų, bet ir švietimo sistemos darbuotojai, kariai, olimpiečiai, tačiau mažmeninės prekybos darbuotojų jame nebuvo.

„Prekybos sektoriaus darbuotojai pandemijos akivaizdoje iš tiesų atlieka visuomenei itin svarbią funkciją – užtikrina reikiamų produktų įsigijimą. Visos prekybos įmonės maksimaliai investavo į saugumo priemones, bet prekybos darbuotojai kasdien bendrauja su labai dideliu kiekiu žmonių, todėl tam tikra įtampa išlieka“, – sako R. Vainienė.

Asociacijos narių teigimu, daugelis darbuotojų laukia skiepų ir sutinka skiepytis. Tačiau tuo pačiu suprantama, kad mažas gaunamos vakcinos kiekis laikinai lemia ir lėtesnį, nei galbūt norėtųsi, skiepijimo tempą. Tikinama, kad prekybos įmonės, savo ruožtu, nuo pat pandemijos pradžios nuolat investuoja į pirkėjų ir darbuotojų saugumo užtikrinimą, kad apsipirkimo procesas tiek pirkėjams, tiek ir darbuotojams būtų kuo saugesnis.

Be būtinųjų saugumo priemonių – užtikrinamo pirkėjų srautų ir atstumų reguliavimo, vykdomos nuolatinės dezinfekcijos, pirkėjus ir darbuotojus skiriančių sienelių bei apsaugos priemonių – prekybininkai taip pat vykdo ir nuolatinius darbuotojų COVID-19 testavimus. O siekiant pasirūpinti savo darbuotojais, dalis prekybos įmonių yra juos apdraudę ir papildomu sveikatos draudimu ar specialiu draudimu nuo COVID-19 ligos.