Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentės, kelionių organizatorės „Estravel“ vadovės Žydrės Gavelienės teigimu, vykti sveikatintis galėtų pirmiausia koronavirusu persirgę bei paskiepyti medikai ir mokytojai.

„Paskiepytųjų grupė jau Lietuvoje yra. Tai saugūs keliautojai. Jiems reikia leisti keliauti į sanatorijas – medikams, mokytojams, kurie galėtų gerinti sveikatą. Juolab, kad sanatorijų darbuotojai yra irgi paskiepyti“, – Ekonomikos komitete trečiadienį sakė Ž. Gavelienė.

Pasak jos, paskiepyti užsieniečiai taip pat galėtų atvykti į Lietuvos sanatorijas.

Nacionalinė sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija dar sausio viduryje ragino valdžią koronavirusu persirgusius žmones siųsti į reabilitaciją ir taip padėti atsitiesti šioms gydymo įstaigoms, kurios yra uždarytos, o jų darbuotojai gauna subsidijas.

„Eglės“ sanatorijos generalinis direktorius Artūras Salda tuomet aiškino, kad reabilitacijos paslaugų ypač reikia vidutine ir sunkia koronaviruso forma persirgusiems žmonės.

Asociacijos duomenimis, 2020 metais Lietuvos sanatorijų ir reabilitacijos ligoninių užimtumas krito 38 proc., o pajamos sumenko 36 proc. Be to, 77 proc. sumenko užsieniečių nakvynių skaičius sanatorijose.