Pagrindiniai Azijos akcijų indeksai prekybos sesiją užbaigė stipriai, Tokijo indeksui pasiekus 30 metų aukštumas, o „Dow Jones“ indeksas vidurdienio prekyboje Volstryte buvo kiek žemesnis.

Bitkoino kaina neilgam buvo pasiekusi rekordinę sumą – 48 215,83 dolerio. Šios kriptovaliutos kainos augimą pirmadienį paskatino žinios, kad elektromobilių gamintoja „Tesla“ į ją investavo 1,5 mlrd. dolerių.

Kaina vėliau nusmuko ir priartėjo prie 47 tūkst. dolerių lygio.
Akcijų kainas antradienį kiek paskatino stipraus ekonominio augimo prognozės, galinčios tapti realybe įsibėgėjus skiepijimo nuo COVID-19 kampanijoms. Tačiau optimizmą mažino galimas didžiulio JAV skatinimo priemonių paketo vėlavimas.

Negana to, prezidento Joe Bideno 1,9 trln. dolerių vertės gelbėjimo paketas taip pat pradėjo skatinti nerimą dėl galimo pasaulinės infliacijos padidėjimo, prie kurio taip pat gali prisidėti augančios naftos kainos ir prognozuojamos didelės vartotojų išlaidos pasibaigus karantinams.

„Tikrasis „dramblys kambaryje“ – tai, kas gali nutikti, jei naftos kainos tęstų augimą dabartiniu greičiu“, – sakė tyrimų bendrovės „CMC Markets UK“ vyriausiasis rinkos analitikas Michaelas Hewsonas.

Etaloninės naftos rūšies „Brent“ kaina antradienį laikėsi 13 mėnesių aukštumose ir viršijo 60 dolerių, daugiausiai dėl didėjančios paklausos, pamažu atsiveriant pasaulio ekonomikoms.

„Nafta tiek paklausos, tiek pasiūlos aspektu išlieka stipri, – sakė bendrovės „Oanda“ analitikas Edwardas Moya. – Nepaisant to, kad paklausa, lyginant su pernai, yra sumažėjusi maždaug penkiais milijonais barelių, esama daug optimizmo, kad dėl vakcinų platinimo didžiosios pasaulio ekonomikos dalys grįš į normalias vėžes.“

Bendrovės „Axi“ strategas Stephenas Innesas sakė, kad skiepijimo kampanijos „suteikia atsigavimo saugumo tinklą, leisiantį žmonėms sugrįžti prie tokių priešpandeminių veiklų, kaip ėjimo į kiną ar apsilankymo restorane“.

Dar vienu teigiamu ženklu laikoma tai, kad krizės paveikta Japonijos automobilių gamintoja „Nissan“ padidino visų metų prognozes, pasaulio autopramonei rodant atsigavimo po pandemijos ženklų.