Taip Dalia Matukienė teigė po to, kai Vyriausybė pirmadienį iš esmės pritarė, kad nuo kito pirmadienio duris galės atverti grožio salonai ir kai kurios ne maisto parduotuvės.

„Manau, kad visi laikysis solidariai, kaip solidariai laikėsi karantino, taip dabar laikysis saugių verslo sąlygų. Jei yra nedidelė maisto prekių parduotuvėlė, tai daugiau nei dviejų klientų paprastai joje nebūna“, – BNS sakė D. Matukienė.

Anot jos, sprendimas leisti veikti įėjimą iš lauko turinčioms parduotuvėms, kurių plotas yra iki 300 kv. metrų reikštų, kad galėtų atsidaryti nemaža dalis smulkių parduotuvių.

„Įmonės, kurios yra uždarytos ir kurios užsiima prekyba – šiandien dienai jų yra apie 20 tūkst. – tai didžioji dauguma turėtų patekti į 300 kv. metrų (ribą – BNS), kadangi vidutiniškai yra nuo 50 iki 400 kv. metrų. Tai tie 300 kv. metrų būtų labai protingas pirmas žingsnis“, – sakė smulkiųjų verslininkų atstovė.

Ji taip pat teigiamai įvertino svarstymus leisti atvirose erdvėse prekiauti ir ne maisto prekėmis.

„Ypač turgavietėse, kur nėra jokios galimybės užsikrėsti, ten lauko prekybą tikrai galima atlaisvinti. Dabar prekiaujame maistu – tai koks skirtumas, jei ten dar bus meškerės kažkur ant kito prekystalio?“, – klausė D. Matukienė.

Pasak jos, vėliau galėtų atsidaryti ir smulkios parduotuvė didesniuose prekybos centruose ir neturinčios tiesioginio įėjimo iš lauko.

Vyriausybė pirmadienį iš esmės pritarė siūlymui atlaisvinti karantino ribojimus grožio salonams ir ne maisto prekių parduotuvėms. Galutiniai sprendimai turėtų būti priimti trečiadienį.

Prekybininkai ir grožio paslaugų teikėjai sprendimų dėl jų veiklos atlaisvinimo tikėjosi dar praėjusią savaitę, tačiau Vyriausybė