Klaipėdiečiai Tomas Navalinskas ir Živilė Mažeikaitė sako, inicijavę laidotuves sako, kad jei ne dvigubi standartai, tiek nevilties ir baimės aplinkui nebūtų. Gėlių galima įsigyti prekybos centre, tačiau gėlių parduotuvės priverstos bankrutuoti. Tas pats su drabužiai, net indais – jais prekiauja tik prekybos centrai.

„Norėtume priminti, kad juos išsirinkome, kad jie atstovautų mūsų interesus, o ne monopolininkų, bet smulkaus ir vidutinio verslo, kiekvieno žmogaus. Nesutinkame su šiuo metu transliuojama šitų, pavadinkime, ekspertų grupės sprendimais. Dėl to šiandieną tokia realija, kad laidojame smulkų verslą. Esame visų žmonių, kurie Lietuvoje ir kuria darbo vietas, ir mokymus organizuoja, jaučiamės, kad kuriame didelę pridėtinę vertę, bet mūsų niekas negirdi“, – kalbėjo verslininkas.

„Gal man reikia kaip Kalantai susideginti, kad liaudis pagaliau pakiltų šnekėti apie tai?“, – pridūrė dar vyras.

Pasak jo, verslininkai prašo tik vieno – leidimo dirbti.

Karantinas trunka beveik metus laiko, per vasarą mes nespėjome susigrąžinti klientų. Mes galime pabūti mėnesį, bet mes norime pradėti dirbti. Yra būdų, bet niekas nenori dirbti Vyriausybėje savo darbo. Pagal statistiką, grožio salonuose vos keli procentai buvo užsikrėtimų. (...) Mes norime būti išgirsti. Mes nesame tie, kurie su ištiesta ranka prašome varganų 257 eurų, mes norime dirbti. Koks skirtumas tarp odontologo, kuris iki alkūnės įlindęs į žmogaus burną ir batų pardavėjos, pas kurią užeina vienas asmuo į parduotuvę? Norėčiau pasakyti, koks skirtumas kada 500 žmonių prekybos centre vienu metu ir kur skirtumas įėjus į smulkaus verslo parduotuvę, kur vienas ant vieno“, – sako vienas akcijos sumanytojų T. Navalinskas.

„Čia simbolinė akcija, atėjome su simboliais ir ta žinute kad šiai dienai neturime demokratijos. (...) Mes nenorime politikuoti, tačiau norime, kad būtų atlaisvinta galimybė dirbti“, – pridūrė Živilė.

Akcijos sumanytojai tikina pavargę gyventi laukimu ir netikrais pažadais, mat jau ne vienas smulkiojo verslo ir grožio industrijos atstovų bankrutavo. Tad vienytis Tomas ir Živilė kviečia jau ne tik Klaipėdos gyventojus, bet ir visos Lietuvos likimo brolius bei ir seseris bei priversti Valstybės vadovus sprendimus priimti kuo anksčiau.

Tokios pat akcijos užfiksuotos jau ir Tauragėje bei Raseiniuose.