Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė teigia, kad prekybininkus vienijanti organizacija ir toliau sieks sutelkti kuo daugiau prekybos įmonių.

„Kiekvienas narys sustiprina Asociaciją, didesnio įmonių skaičiaus atstovavimas įpareigoja išgirsti ir aprėpti įvairias nuomones, o valstybės institucijoms teikti platesniame rate išgrynintą poziciją. Visapusiškas rinkos išmanymas padeda siekti bendrų tikslų, pavyzdžiui prekybos sektoriaus reputacijos gerinimo, atstovavimo pandemijos metu, teikiant pastabas, pasiūlymus teisės aktų projektams. Verslo stiprybė yra vienybėje“, – sako Rūta Vainienė.

Kaip teigiama, mažmeninės prekybos sektorius šiuo metu gyvena ypač sudėtingomis sąlygomis, ne pirmo būtinumo prekėmis prekiaujantiems verslams teko net du kartus per vienerius metus stabdyti veiklą. Įmonės susiduria su finansiniais iššūkiais, norint užtikrinti veiklos tęstinumą, darbo vietų išlaikymą. Asociacija teikia pasiūlymus atsakingoms institucijoms, kad padėtų savo nariams ir visam sektoriui išgyventi šį nelengvą laikotarpį.

Pasak „JYSK“ vykdančiojo direktoriaus Artūrs Vikmanis, praėję metai įmonei, kaip ir visam sektoriui, buvo itin sudėtingi. Prekybos tinklo įsiliejimas į verslo asociaciją esą leis prisidėti prie prekybos sektoriui svarbių pokyčių inicijavimo.

„Visą pandemijos laikotarpį prekybos įmones vienijanti Asociacija rodė stiprią lyderystę. Stebėdami ją iš šalies, supratome, kaip svarbu priklausyti verslo bendruomenei, ypač tokiomis aplinkybės. Informatyvumas, profesionalumas, inicijuojami pokyčiai – tai tik keli dalykai, dėl kurių priėmėme sprendimą tapti Asociacijos nariai“, – apie narystę Lietuvos prekybos įmonių asociacijoje kalba Artūrs Vikmanis.

UAB „Sportland LT“ vadovas Juras Vėželis pabrėžia, kad prekybos įmonių susitelkimas, sprendžiant visam sektoriui aktualius iššūkius, svarbus ne tik krizės metu.

„Pandemija turbūt yra pats didžiausias iššūkis, su kuriuo tenka susidurti šiuo metu, bet jis tikrai nėra vienintelis. Šiuo metu yra labai svarbu atvirai, su argumentais komunikuoti tiek valdžios institucijoms, tiek visuomenei apie tai, kodėl prekybos įmonėms dabar yra labai sudėtingas metas ir stengtis kuo greičiau įtikinti visus suinteresuotus asmenis, kad fizines parduotuves atsidariusios prekybos įmonės gali užtikrinti maksimalų saugumą savo darbuotojams ir klientams“, – pasakoja Juras Vėželis.

LPĮA vienija devynioliką šalyje registruotų lietuviško ir užsienio kapitalo mažmeninės prekybos įmonių. Asociacija teikia pasiūlymus teisės aktų projektams, dalyvauja įvairiose darbo grupėse, nariams teikia informaciją apie priimamus sprendimus, teikia pasiūlymus šalinti kliūtis verslo plėtrai, mažinti biurokratinę naštą. Lietuvos prekybos įmonių asociacija yra tarptautinės prekybos asociacijos „EuroCommerce“ narė. Narystė šioje organizacijoje leidžia sekti Europos teisėkūrą, rinkos tendencijas, kitų šalių patirtis.