Trečiadienį „Žinių radijui“ A. Armonaitė teigė, kad dabartinė išmoka, kurią gauna šie darbuotojai, yra pernelyg maža.

„Labai nemažai girdime nuogąstavimų iš savarankiškai dirbančių ir tarsi ne visai mūsų laukas būtų, bet mes vis dėlto norime prisidėti ir spręsti savarankiškai dirbančių žmonių sunkumus. Dėl to šalia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlomos mėnesinės 260 eurų išmokos, už kurią tikrai neįmanoma išgyventi, mes pasiūlysime subsidijos priemonę, tačiau tai bus jau vasarį“, – „Žinių radijui“ sakė A. Armonaitė.

„Idėja yra gana aiški: lygiai taip pat sieti su sumokėtais mokesčiais, GPM. Kaip žinoma, tas procentas, matyt, turi būti didesnis, kad išmoka būtų reikšmingesnė“, – pridūrė ministrė.

Savarankiškai dirbantys asmenys, kurių veikla buvo apribota dėl paskelbto karantino, šiuo metu gali gauti 260 eurų išmoką. Ekstremaliajai situacijai ar karantinui pasibaigus, išmoka dirbantiems savarankiškai dar bus mokama vieną mėnesį, o vėliau jos mokėjimas – nutraukiamas.

Nuomos kompensacijos nebus

Ekonomikos ir inovacijų ministrė dar kartą pabrėžė, kad kompensacijų nuomai priemonės šį kartą nebus.

„Deja, negalėsime atsižvelgti į pasiūlymus ir nebus (subsidijų nuomai – ELTA). Mes siūlome subsidijas, kas leistų apmokėti kaštus, kokie tai būtų – ar nuoma, ar komunaliniai. Gali būti, kad vasarį dar paintensyvinsime subsidijas, bet kadangi tai dar tik svarstoma, tai nenoriu lįsti į detales“, – „Žinių radijui“ sakė A. Armonaitė.

Anot jos, tai buvo sudėtinga paramos priemonė.

„Tačiau nuomos kompensacijos nebus, nes tai buvo ganėtinai sunkiai išjudėjusi, sudėtinga ir klampi priemonė. Ji dar turės problemų su skaidrumu. Vertindami visa tai, nenorime antrą kartą į tą pačią upę bristi“, – teigė ministrė.

Per pirmąjį karantiną ši priemonė buvo teikiama tiems, kurių vykdoma veikla atitiko veiklas, kurios karantino laikotarpiu buvo uždraustos ar ribojamos ir kuriems nuomotojas taikė ne mažesnę kaip 30 proc. nuomos mokesčio nuolaidą.

Didžiausias dalinio nuomos mokesčio kompensavimo dydis per mėnesį siekė 50 proc. nuo 2020 metų vasario nuomininkui taikyto nuomos mokesčio dydžio.