„COVID-19 pandemija atnešė kardinalių pokyčių į kiekvieno gyvenimą, ir nors ribojimai bei reikalavimai prekybos sektoriui nuolat keičiasi, savo darbuotojų ir klientų saugumui „Maxima“ visada skiria didžiausią prioritetą. Nuo pat pandemijos pradžios kiekvieną mėnesį papildomai skiriame apie 300 tūkst. eurų, kad būtų užtikrintas saugus apsipirkimas klientams ir saugi darbo aplinka mūsų darbuotojams, kurie kasdien susiduria su realia COVID-19 viruso grėsme“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Nuo pat COVID-19 pandemijos pradžios „Maximos“ darbuotojai yra aprūpinti visomis apsaugos priemonėmis: veido kaukėmis, vienkartinėmis pirštinėmis, rankų dezinfekantais. Taip pat pritaikyti kompleksiniai COVID-19 prevencijos sprendimai, kurie padeda užkirsti kelią koronaviruso plitimui. Pavyzdžiui, visose „Maxima“ parduotuvėse dar pirmojo karantino pradžioje buvo sumontuotos organinio stiklo pertvaros, skiriančios darbuotojus nuo pirkėjų, sužymėti saugūs atstumai prie kasų ir vitrinų, pastatytos rankų dezinfekavimo stotelės pirkėjams.

Tiek pernai pavasarinio karantino metu, tiek rudenį Lietuvoje prasidėjus antrajai koronaviruso bangai „Maximos“ parduotuvėse įvesti itin sugriežtinti higienos reikalavimai. Po kiekvieno panaudojimo dezinfekuojami pirkinių vežimėliai ir krepšeliai, reguliariai dezinfekuojami ir kiti paviršiai: kasų juostos, prekių susidėjimo zonos, svarstyklės, kortelių skaitytuvai ir pan. Taip pat dezinfekuojami įvairūs paviršiai ir tarnybinėse patalpose.

Šiuo metu į „Maxima“ parduotuves įeinančių pirkėjų srautai yra stebimi ir reguliuojami, laikantis Vyriausybės reikalavimo, kad vienam pirkėjui užtikrinta būtų ne mažiau 15 kv. m ploto. Srautus stebi ir juos reguliuoja apsaugos darbuotojai.

„Maximos“ pateiktais duomenimis, pirkėjų srautų valdymo ir apsaugos stiprinimo sąnaudos papildomai pernai išaugo apie 700 tūkst. eurų.

Taip pat papildomai srautų stebėjimui „Maxima“ parduotuvėse yra taikomas pirkinių krepšelių ir vežimėlių principas – jų yra tiek, kiek vienu metu parduotuvėje gali būti žmonių.

Daugiau nei 13 tūkst. darbuotojų visoje Lietuvoje turinčioje įmonėje COVID-19 situacijos valdymui paskirta atskira komanda.

Pasiteisino sprendimas dėl profilaktinio darbuotojų tikrinimo nuo COVID-19 infekcijos, jei pastebimi pasikartojantys susirgimai tuose pačiuose padaliniuose, pastebima „Maximos“ pranešime. Darbuotojų tyrimus bendrovė apmoka savo lėšomis. Iš viso profilaktiniams „Maximos“ darbuotojų tyrimams pernai skirta per 33 tūkst. eurų.

Tarnybinėse patalpose laikomasi sugriežtintos higienos kontrolės, o parduotuvėje ar kitame padalinyje nustačius COVID-19 atvejį darbuotojui, atliekama pilna patalpų dezinfekcija. Griežtai valdomos ir darbuotojų pamainos, kad skirtingose pamainose dirbantys kolegos neturėtų kontaktų.

Visiems „Maximos“ darbuotojams kasdien po kelis kartus matuojama temperatūra, o jei jie jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, jų prašome likti namuose.

Praėjusių metų pabaigoje, kaip ir kasmet, visi „Maximos“ darbuotojai galėjo nemokamai pasiskiepyti nuo sezoninio gripo. Šia galimybe pasinaudojo beveik 30 proc. darbuotojų. Apmokėti darbuotojų skiepams bendrovė skyrė per 40 tūkst. eurų.

Be to, „Maxima“ buvo viena iš pirmųjų Lietuvos įmonių, kuri dar pernai pavasarį visus savo esamus ir būsimus darbuotojus apdraudė specialiu draudimu nuo COVID-19 ligos. Šis draudimo paketas numato, kad kiekvienam, susirgusiam COVID-19 infekcija ir besigydančiam ligoninėje, bus mokami ligonpinigiai.

Taip pat visi „Maximos“ darbuotojai yra apdrausti papildomu sveikatos draudimu. Jis suteikia galimybę greičiau ir paprasčiau patekti pas medikus tiek valstybinėse, tiek privačiose gydymo įstaigose.
Papildomam darbuotojų sveikatos draudimui skirta 1,5 mln. eurų.

Per COVID-19 pandemiją pernai buvo išplėsta darbuotojų premijavimo sistema, sakoma „Maximos“ pranešime. Praėjusiais metais „Maximos“ darbuotojams išmokėtas skatinamųjų premijų fondas siekė 15 mln. eurų ir, palyginti su 2019-aisiais, buvo net 44 proc. didesnis. Be įprastų skatinamųjų priedų, pavasarį karantino laikotarpiu papildomai buvo išmokėta 1,5 mln. eurų premijų.

Iki 15 mln. eurų per praėjusius metus išaugęs skatinamųjų premijų fondas, pasak „Maximos“ vadovės ir šįmet išliks panašaus dydžio.