Centrinis bankas numato patikrinti 18 elektroninių pinigų įstaigų, šešis bankus, po dvi kredito unijas, emitentus, sutelktinio finansavimo platformų operatorius, draudimo ir valdymo įmones bei vieną vartojimo kreditų įmonę.

„Patikrinimų spektrą ir sritis nustatėme atsižvelgę į finansų rinkos raidą ir tendencijas bei klausimus, kur įžvelgiame daugiausia galimų rizikų ar klaidų galimybių. Daugiausia dėmesio skirsime pinigų plovimo prevencijai“, – pranešime sako Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnybos direktorė Jekaterina Govina.

Vasarį-gegužę numatoma inspektuoti SEB banką, „Revolut Bank“ ir „Mano banką“, o spalį –Medicinos banką, vėliau – dar du neįvardijamus bankus. Rudenį LB tikrins „Compensa Life Vienna Insurance Group“ Lietuvos filialą bei gyvybės draudimo bendrovę „SB draudimas“, gegužę-rugsėjį – „ARKU kredito unija“ ir uniją „Neris“.

Be to, numatoma inspektuoti „Revolut Payments“, SEB investicijų valdymą“ ir „Lord LB Asset Management“. analizuoti „Paysera LT“, „Walletto“ bei kelių kitų dokumentus.

Dažniausiai numatoma tikrinti, kaip bendrovės valdo rizikas, kaip laikosi vidaus kontrolės, pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos ir kitų reikalavimų, kaip užtikrina paslaugų kokybę.

Planinių patikrinimų planus Lietuvos bankas skelbia nuo 2017 metų