„Būsima stebėtojų taryba, kadangi jos sudėtis taip pat turėtų keistis, svarstydama galės nustatyti įvairius terminus, galės nustatyti kitus rodiklius ir įvertinti, kiek ta programa yra tikslinga tam tikru laikotarpiu, kada ji galėtų būti tikslinga.

Tokia praktika yra taikoma tokiose įmonėse, tačiau turbūt labai turėtume tiksliai pažiūrėti, už ką tokia paskata yra skiriama, ir kad ji nedubliuotų tų priemonių, kurios yra susijusios su kintamąja darbo užmokesčio dalimi. Manau, kad tikrai svarstysime, žiūrėsime ir grįšime prie to klausimo šiek tiek vėliau“, – Vyriausybės valandoje Seime, Zigmanto Balčyčio paprašyta įvertinti situaciją, atsakė ministrė.

ELTA primena, kad Seimo Ekonomikos ir Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) nariai penktadienį suabejojo energetikos įmonių grupės „Ignitis grupė“ numatytu vadovų premijavimu akcijomis.

„Gruodžio 4 dieną, kai turėjome tūkstančius naujų COVID–19 atvejų, kai neturėjome patvirtintos nei naujos Vyriausybės, nei Vyriausybės programos, penktadienio vakarą „Ignitis grupė“ paskelbė apie vadovų premijavimą akcijomis. Man atrodo, kad toks veiksmas ne tik neprisideda prie visuomenės pasitikėjimo „Ignitis“ vadovais, bet ir kelia pagrįstų klausimų dėl priimto sprendimo“, – posėdyje sakė Seimo BFK pirmininkas Mykolas Majauskas.

Tuo metu „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas sakė, kad vykdant pirminį viešąjį akcijų siūlymą (IPO), natūrali praktika yra kelti ilgalaikius tikslus įmonės vadovams ir užsitikrinti, kad kompensaciniame mechanizme nedominuotų tik trumpalaikiai tikslai. Jis taip pat pridūrė, kad tokią praktiką taiko dauguma linstinguojamų įmonių, į kurias lygiuojasi „Ignitis grupė“.