„Nepriklausomai nuo įstatymuose apibrėžtų terminų, atsiskaitymas su keliautojais yra mūsų prioritetas. Suprantame, kad šis pinigų grąžinimo procesas yra užsitęsęs, nevyko taip sklandžiai, kaip mums norėjosi ir pareikalavo daug kantrybės iš visų – tiek žmonių, tiek ir kelionių organizatorių bei agentūrų. Patirtis parodė, kad visus sudėliotus planus teko keisti ne kartą dėl vėluojančios valstybės pagalbos, biurokratinių formalumų ar ilgai trunkančių avansinių mokėjimų susigrąžinimo iš užsienio partnerių. Todėl visą praėjusių metų paskutinį ketvirtį intensyviai dirbome su atsakingomis institucijomis, kad galėtume atsiskaityti su savo keliautojais kuo greičiau. Po ilgų diskusijų pavyko rasti bendrą sprendimą su „Invega“ dėl papildomos paskolos gavimo.

Šiuo metu tvarkome visus susitarimo procedūrinius formalumus.

Planuojame, kad gautos paskolos pinigai mus pasieks sausio mėnesio antroje pusėje ir iškart bus paskirstyti atsiskaitymams su keliautojais“, – pranešime cituojama „Novaturo“ grupės vadovė Audronė Keinytė.

Kaip nurodoma „Novaturo“ pranešime, nuo 2020 m. liepos mėnesio grupės mastu organizatorius keliautojams yra grąžinęs apie 7,1 mln. eurų.

Papildomai Lietuvoje paraiškų susigrąžinti pinigus už dėl pandemijos neįvykusias suma siekia apie 1,8 milijono eurų. Grąžinimams organizatorius naudoja tiek iš valstybės gautą paskolą, tiek ir savas lėšas. Pirmiausiai grąžinami pinigai už anksčiausiai atšauktas keliones, palaipsniui pereinant prie vėlesnių mėnesių.