Omniva laikinai pasamdė 215 darbuotojus, dalį pasiliks

Rekvizitai.lt duomenimis, gruodžio 29 d. įmonėje dirbo 423 darbuotojai, o sausio 13 d. šimtu mažiau – jau tik 325. „Omniva LT“ 2020 m. šventiniam laikotarpiui pradėjo ruoštis nuo spalio vidurio, kai pradėjo stiprinti savo komandą. Pasak „Omniva LT“ Operacijų departamento direktorės Giedrės Vaitekūnaitės, gruodžio pradžioje įmonė turėjo 215 papildomų darbuotojų, įdarbintų laikinai.

Šie darbuotojai padėjo mums pristatyti net 2,4 karto daugiau siuntų nei per 2019 m. šventes. Papildomų laikinų darbuotojų skaičius buvo planuojamas, remiantis prognozuojamais siuntų srautais šventiniu laikotarpiu ir susidariusia epidemiologine situacija šalyje, kuri jau spalio viduryje leido suprasti, kad artėjantys didieji metų išpardavimai ir šventės lems dar labiau augsiantį žmonių apsipirkimą internetu. Papildomi darbuotojai buvo samdomi konkrečiam laikotarpiui“, – pažymi G. Vaitekūnaitė.

Pasibaigus šventėms, su dalimi darbuotojų „Omniva“ atsisveikino, kaip ir planavo: „Siekdami kalėdiniu laikotarpiu suvaldyti išaugusį siuntų srautą ėmėmės įvairių priemonių: Lietuvos miestuose ir miesteliuose įrengta 21-a laikina siuntų atsiėmimo „Džiaugsmo stotelė“, atnaujinta budinčių kurjerių paslauga, o paštomatai buvo aptarnaujami visomis savaitės dienomis. Šioms papildomos priemonėms pasitelkėme laikinus darbuotojus, tad šventėms pasibaigus ir grįžus prie įprasto darbo laiko ir procesų, su dalimi darbuotų atsisveikinome, kaip ir buvo planuota.“

Omniva paštomatas

Vis dėlto bendrovės atstovė pažymi, kad dalis šventiniam laikotarpiui įdarbintų darbuotojų taps nuolatiniais. Iš naujai priimtų 215 darbuotojų šiuo metu darbą tęsia 30 proc., t. y. 65 darbuotojai.

„Nuolatos stebime, kas vyksta rinkoje ir kokie pajėgumai reikalingi užtikrinti sklandžias paslaugas. Vertindami dabartines tendencijas šiemet galima tikėtis elektroninės komercijos augimo dar 10–20 proc. O tai reiškia, kad kaip ir po pirmojo karantino pavasarį, kai dalis laikinai įdarbintų darbuotojų liko mūsų komandoje, taip ir šį kartą – dalis šventiniam laikotarpiui įdarbintų darbuotojų taps nuolatiniais mūsų komandos nariais.“

„Venipak“ įdarbino 200, lieka trečdalis

Siuntų įmonėje „Venipak“, prasidėjus naujiems metams, taip pat mažėjo darbuotojų skaičius. Įmonės atstovė Asta Raudonienė pažymi, kad šventiniam laikotarpiui „Venipak“ įdarbino 200 papildomų darbuotojų. Iš jų toliau dirbti lieka trečdalis. Tačiau šie duomenys neatsispindi „Sodros“ duomenyse. Rekvizitai.lt nurodoma, kad darbuotojų skaičius nuo lapkričio iki sausio išliko stabilus – apie 123.

„Papildomi darbuotojai buvo reikalingi staigiai padidėjusiems siuntų kiekiams aptarnauti. Jiems normalizuojantis, turėti daugiau darbuotojų, nei reikia infrastruktūrai aptarnauti, nėra poreikio“, – komentuoja ji.

„DPD“ darbuotojų skaičius augo 30 proc., didžioji dalis tęsia darbą

Kitoje siuntų įmonėje „DPD“ darbuotojų skaičius daugmaž išliko stabilus. Gruodžio 15 d. čia dirbo 328 darbuotojai, sausio 13 d. – 332. Įmonės komunikacijos vadovas Tomas Vaišvila pažymi, kad didžioji dalis papildomai įdarbintų darbuotojų dirba ir šiuo metu.

„Dėl Covid-19 ir suklestėjusios elektroninės komercijos pernai sparčiai augome – pirmojo karantino metu darbuotojų skaičius padidėjo daugiau nei 20 proc. ir visi jie pasiliko dirbti pas mus. Tai buvo ne tik kurjeriai, bet ir darbuotojai Vilniaus bei Kauno siuntų skirstymo terminaluose.

Būtent pastaruosiuose didinome darbuotojų skaičių ir Kalėdinio piko metu – juos darbinome arba samdėme iš laikino įdarbinimo įmonių, galinčių pasiūlyti tiek ilgalaikę nuomą, tiek trumpalaikę. Taip pat papildomai sukūrėme trečią dieninę pamainą Kauno terminale, kad darbas vyktų ištisą parą. Lyginant su 2019 metais, 2020 gruodį terminalų darbuotojų skaičius išaugo daugiau nei 50 proc.

Kalėdinis bumas vyksta kiekvienais metais, bet pernai jis buvo ypatingas. Jeigu ankstesniais metais šventiniu laikotarpiu, lyginant su metiniu vidurkiu, samdydavom 10 proc. daugiau kurjerių, tai 2020 pabaigoje darbuotojų prieaugis siekė apie 31 proc. – nuo 470 iki 614 darbuotojų. Didžioji dauguma jų dirba ir dabar, nes siuntų kiekis išlieka labai aukštas“, – komentuoja įmonės atstovas.

DPD Lietuva kurjeris Nerijus
Foto: Organizatorių nuotr.

Paklaustas, ar šie darbuotojai, vėliau sumažėjus siuntų srautams, gali būti atleisti, „DPD“ komunikacijos vadovas pažymi, kad viskas tiesiogiai priklausys nuo darbo apimčių, t. y. siuntų kiekių. Anot jo, šiuo metu, besitęsiant karantinui, paklausa kurjerių paslaugoms yra neįtikėtinai didelė, ir esą itin sudėtinga prognozuoti, kiek kurjerių reikės net ir vasario mėnesį.

„Ko gero, realesnį vaizdą pamatysime karantinui pasibaigus. Dauguma atveju, jei darbų apimtys drastiškai sumažėtų, tiesiog nepratęstume nuomos sutarčių ar, vykstant natūraliai darbuotojų kaitai, nepriimtume naujų vietoje išėjusių. Kitaip tariant, greičiausiai nebus realaus poreikio didesniems atleidimams“, – tikina T. Vaišvila.

Lietuvos paštas pasamdė 150 darbuotojų, pusė tęsia darbą

Lietuvos paštas šventiniam laikotarpiui taip pat stiprino pajėgumus, tačiau vėliau dalį atleido. Rekvizitai.lt duomenimis, gruodžio pabaigoje čia dirbo 4304 darbuotojai, o sausio 13 d. – 4276. Pasak LP atstovės, 2020 m. lapkričio-gruodžio mėn. skirtingais etapais Lietuvos pašte dirbo apie 150 laikinų darbuotojų, dalis jų buvo įdarbinti terminuotai, dalis – naudojantis nuomos kompanijos paslaugomis.

„Kalėdinis laikotarpis yra intensyviausias, todėl darbuotojų krūvius balansuojame laikinai priimdami daugiau papildomų darbuotojų, naudojamės darbuotojų nuomos kompanijų paslaugomis.

Papildomų darbuotojų poreikį tiesiogiai lemia siuntų srautai. Sausį siuntų kiekis dar būna didesnis nei kitais mėnesiais, o šiuo metu išaugusius siuntų srautus lemia ir besitęsiantis karantinas, todėl apie 60 laikinų darbuotojų vis dar tęsia darbą ir sausio mėn.“, – komentuoja Lietuvos pašto Organizacijos vystymo departamento vadovė Inga Rinkevičienė.

Pašnekovė priduria, kad netolimoje ateityje, kai naujajame Vilniaus logistikos centre jau pilnai veiks išmanusis skirstymas ir siuntos bus skirstomos automatizuotai, rankinio darbo poreikis mažės. Trečiadienį Užimtumo tarnyba paskelbė, kad apie grupinį atleidimą įspėti 375 darbuotojai.

„Rimi“ įdarbino 100 darbuotojų, apie ketvirtadalio atsisakė

Darbuotojų poreikis mažėjo ir el. prekyba užsiimančiose įmonėse. Šventiniu laikotarpiu, lapkričio-gruodžio mėnesiais, „Rimi“ prekybos tinklas papildomai įdarbino 100 darbuotojų. Pasak Vaidos Kaikarienės, „Rimi Lietuva“ personalo vadovės, daugiausia jų priimta įvairioms – prekių surinkėjų, kurjerių pareigoms el. parduotuvėje „Rimi.lt“, taip pat – darbui įvairiose pozicijose skirtingo formato tinklo prekybos centruose.

„Šventiniu laikotarpiu „Rimi“ ne tik įdarbino, bet ir nuomojosi darbuotojus laikinam darbui. Be to, šiuo laikotarpiu buvo priimami darbuotojai ir naujai atidarytiems bei planuojamiems atidaryti „Rimi“ prekybos centrams“, – sako V. Kaikarienė.

Anot jos, iš lapkritį-gruodį priimtų naujų darbuotojų „Rimi“ tinkle liko ir darbus tęsia apie 70-80 proc. darbuotojų: „Kita dalis nebetęsia darbų dėl natūralios darbuotojų kaitos, pavyzdžiui per šventes „Rimi“ parduotuvėse tikslingai darbo ieškojo ir papildomai užsidirbo jauni žmonės, studentai.“

„Rimi.lt“
Foto: Bendrovės archyvas

Rekvizitai.lt duomenimis, sausio 3 d. „Rimi Lietuva“ dirbo 3393 darbuotojai, o sausio 13 d. – 3368.

„Pigu.lt“ priėmė 130, pusė toliau tęsia darbą

2020-aisiais „Pigu.lt“ prekybos centro internete komanda išaugo beveik dvigubai. Anot „Pigu.lt“ personalo vadovės Jūratės Balzerės, šventiniu laikotarpiu laikinų darbuotojų buvo daugiau nei 130, daliai jų „Pigu.lt“ pratęsė terminą dar bent iki sausio pabaigos. Iš naujai priimtų kolegų šiuo metu 66 dirba pagal terminuotą darbo sutartį.

„Per 2020 metus iš viso įdarbinome daugiau nei 250 darbuotojų, didžiausia plėtra vyko logistikoje – reikėjo papildomos darbo jėgos aptarnauti išaugusius klientų užsakymus tiek sandėlyje, tiek mūsų užsakymų atsiėmimo punktuose, kurių skaičius šiemet taip pat išaugo kone dvigubai. Atliepiant rinkos augimą, didinome ir sustiprinome rinkodaros, ypač IT ir e. prekybos platformos komandas.

Šiemet taip pat esame numatę vystyti e. prekybos platformą, didinti prekybos centro internete parduotuvių skaičių, plėsti klientų aptarnavimo taškų tinklą, tad komanda tikrai dar augs“, – pažymi J. Balzerė.

Rekvizitai.lt duomenimis, gruodžio 19 d. įmonėje dirbo 605 darbuotojai, o sausio 12 d. – 542.