ERPB išplatino pranešimą, kuriuo pažymi, jog neturi jokių sąsajų su projektu „Porto Franco“ – žadėtos paskolos jam nesuteikė, o jos sutarties galiojimo laikotarpis baigėsi praėjusiais metais.

2020-ųjų vasario 28-ąją ERPB ir komercinis bankas „Luminor“ pasirašė „Porto Franco“ finansavimo sutartį, kuria ERPB įsipareigojo suteikti 63 mln. eurų, o „Luminor“ – 39 mln. eurų paskolą.

Estijos ekonomikos ir komunikacijų ministerijos įkurtas fondas „KredEx“ pernai liepą aptarė 39,4 mln. eurų kredito suteikimą „Porto Franco“, o vyriausybė šiai paskolai pritarė.

Pasak Estijos vyriausiojo valstybės prokuroro Taavi Perno, įtariama, kad Hillaris Tederis ir valdančiosios Centro partijos generalinis sekretorius Mihhailas Korbas praėjusiais metais susitarė, kad H. Tederis prieš vietos valdžios rinkimus partijai paaukos iki milijono eurų mainais už „KredEx“ paskolą.

Porto Franco
Foto: Bendrovės nuotr.

Estijos premjeras, Centro partijos lyderis J. Ratas anksti trečiadienį atsistatydino, teisėsaugai pareiškus įtarimus korupcija jo partijai ir keletui jos aukšto rango narių, siejamų su nekilnojamojo turto plėtros projektu Talino uosto rajone. Drauge su J. Ratas traukiasi visa vyriausybė.