„Dabar jau tikrai galima tęsti tai, kas veikė gerai, pataisyti tas vietas, kur veikimas buvo prastesnis, panaikinti neefektyvius arba neveikiančius instrumentus. Bet labai svarbu, kad verslas turėtų vienodą prieigos prie paramos galimybę (...), kad ne tik didžiosios įmonės prieitų prie paramos, bet labai svarbu, kad išlaikytume gyvybingą mūsų smulkųjį ir vidutinį verslą“, – „Verslo žinioms“ tvirtino G. Nausėda.

Pasak jo, teigiama yra ir tai, kad dabar parama pasieks net ir tas įmones, kurios ankstesniame etape negalėjo jos tikėtis. Be to, paramos suma bus diferencijuojama pagal tai, kiek verslas nukentėjo apyvartos prasme.

BNS primena, kad pirmąjį 180 mln. eurų pagalbos nukentėjusiam verslui paketą Ekonomikos ir inovacijų ministerija su EK suderino praėjusių metų pabaigoje – 150 mln. eurų numatyta subsidijoms, dar 30 mln. eurų – lengvatinėms paskoloms. Subsidijos įmonėms, kurių apyvarta krito daugiau nei 30 proc., sieks 25 proc. praėjusiais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM).

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigė, kad verslui iki sausio 18 dienos turi būti sudarytos sąlygos teikti paraiškas šiai paramai.

Tuo metu planuojamas antrasis paramos verslui paketas – dar 150 mln. eurų – startuos jį suderinus su socialiniais partneriais, Vyriausybe ir Europos Komisija (EK). Šiame pakete numatomos septynios priemonės, viena jų – papildomos subsidijos labiausiai nukentėjusiems verslams, praradusiems 50 proc. ir daugiau pajamų, taip pat bus siekiama padėti ir individualią veiklą dirbantiems asmenims.