Tai būtų ambicingiau už Europos Sąjungos reikalavimą, kuris įsigaliotų nuo 2030 metų. Kaip ir ES direktyva, pataisos numato, kad biodegalais nebūtų laikomi iš visų aliejinių augalų pagaminti degalai, jeigu žaliavos turėtų didelę netiesioginę žemės naudojimo keitimo riziką.

Seimas dar pernai gegužę pradėjo svarstyti pataisas, siūlančias apriboti palmių aliejaus naudojimą biokuro gamyboje, keičiant jį rapsų ar saulėgrąžų aliejumi.

Tada kai kurie Seimo nariai įtarė, kad čia kertasi vietinių biokuro žaliavos gamintojų ir ją importuojančių verslininkų interesai, ir prognozavo, kad tokia pataisa Seimas perskirstys prekybos biodegalais rinką. Draudimą palmių aliejų naudoti degaluose remia tik du degalinių tinklai – – „Viada“ ir „Baltic Petroleum“.

Didžiausią – 70 automatinių degalinių tinklą Lietuvoje turinti „Neste Lietuva“ anksčiau sakė, kad draudimas apribos pažangių biodegalų pasiūlą, prieštaraus konkurencijai, pabrangins transporto paslaugas bei prekes, ypač maisto produktus. Be to, tai prieštarautų laisvam prekių judėjimui.

„Neste Lietuva“ taip pat priekaištauja, kad atogrąžų augalinių aliejų panaudojimą siekiama apriboti tik biodegalų gamyboje, nors pagrindinė šių žaliavų panaudojimo sritis yra maisto pramonė bei kosmetika, higienos prekės.