„Infobalt“ „Fintech Lithuania“ grupės vadovas Paulius Tarbūnas BNS teigė, kad jau anksčiau Britanijos fintech įmonės siekė licencijų Lietuvoje, norėdamos toliau teikti paslaugas Europos sąjungos šalyse.

„Todėl labai tikėtina, kad, Lietuvai išliekant atvirai fintech sektoriaus įmonėms, čia toliau steigsis ir Didžiosios Britanijos fintech įmonės“, – sakė P. Tarbūnas.

Jis teigiamai vertina faktą, kad pavyko pasiekti susitarimą dėl „Brexito“ bei pasirašyti laisvosios prekybos sutartį, tačiau ateityje dar lieka svarbių žingsnių.

„Mano supratimu, pasirašyta Laisvos prekybos sutartis neapima finansinių paslaugų teikimo, nenustato taip vadinamų ekvivalentiškumo principų (equivalence). Šie principai turi būti numatyti ateityje“, – sako P. Tarbūnas.

Todėl, pasak jo, JK fintech įmonės, kurios neturi bendrovių (ir nėra licencijuotos) Europos Sąjungos šalyse, toliau negalės čia nevaržomai teikti paslaugų. Tai skatins tas įmones steigtis ir licencijuotis ES šalyse.

Kalbant apie galimą kito verslo bendrovių migravimą ar sąskaitų perkėlimą į Lietuvą, P. Tarbūno nuomone, čia tikėtis didelio srauto nevertėtų.

„Jei Didžiosios Britanijos verslas dėl vienų ar kitų priežasčių keltųsi į ES šalis, Lietuva konkuruotų su daugeliu didesnių ir turbūt patrauklesnių jurisdikcijų“, – komentavo jis.

Jungtinė Karalystė praėjusią savaitę nutraukė beveik pusę šimtmečio trukusią partnerystę su Europos Sąjunga, pasitraukusi iš bendrosios rinkos ir muitų sąjungos.

Teisiškai JK iš Europos Sąjungos išstojo praeitų metų sausio 31 dieną, bet iki metų pabaigos galiojo pereinamasis laikotarpis, kai Britanija tebesilaikė visų ES taisyklių. Tuo metu taip pat vyko įtemptos derybos su Briuseliu dėl laisvosios prekybos sutarties, galiausiai sudarytos per Kūčias.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)