Toks pereinamasis laikotarpis skirtas, kad būtų laiko suplanuoti valstybinį farmakotechnikų ir vaistininkų poreikį.

Pasak šalies vadovo, įstatymo įsigaliojimo datos nukėlimas siejamas su beprecedente koronaviruso plitimo situacija šalyje. Pokyčiai farmacijos sektoriuje šiuo metu dar labiau apsunkintų pastangas efektyviai kovoti su pandemija.

Vis tik Lietuvos vadovas pabrėžia, kad vėlesnis terminas privalo būti paskutinis, o farmacijos verslas jau dabar turi ruoštis būsimiems pokyčiams.

„Tai nereiškia, kad įstatymo įsigaliojimo termino nukėlimas būtų toleruotinas įprastomis aplinkybėmis, nes tai pakirstų piliečių pasitikėjimą valdžios sprendimų nuoseklumu. Jau dabar farmacijos sektorius turi ruoštis artėjantiems pokyčiams“, – pranešime cituojamas prezidentas.

Seimas skubėjo priimti pakeitimus, kitaip be vaistininkų priežiūros farmakotechnikai nebegalėtų dirbti jau nuo kitų metų sausio.

2012 metais Seimas priėmė sprendimą sugriežtinti vaistinių veiklą. Iš pradžių buvo numatyta, kad nuo 2016 metų vaistinėse darbo valandomis privalės dirbti ne mažiau kaip vieno vaistininko prižiūrimi farmakotechnikai, paskui terminas buvo nukeltas iki 2021 metų.

Prieš beveik 10 metų sprendimas nebeleisti vaistinėse be nuolatinės vaistininko priežiūros dirbti farmakotechnikams buvo priimtas siekiant suderinti Lietuvoje galiojančią tvarką su Europos Sąjungos direktyva.

Dabar vaistinėse dirba 898 farmakotechnikai, o iš viso vaistininkų padėjėjų sąraše jų yra 1234.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)