Fondas galės finansuoti iki 800 daugiabučių namų atnaujinimą ir modernizavimą Lietuvoje. Veiklos sutartis pasirašyta antradienį, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė Šiaulių bankas.

„Bankas šiuo metu steigia fondą ir derasi su pirmo ir antro lygio kreditoriais bei investuotojais į fondo nuosavą kapitalą, siekiant galutinių susitarimų 2021 metų antrąjį ketvirtį, kad renovacijos paskolos iš fondo lėšų būtų pradėtos teikti 2021 metų antroje pusėje“, – teigiama pranešime.

Liepą skelbta, kad steigiamam fondui iki 150 mln. eurų turėtų suteikti pirmos ir antros eilės skolos investuotojai, o 50 mln. eurų būtų skirti iš Europos struktūrinių ir investicijų fondų bei nuosavybės kapitalo investuotojų.

Tikimasi, kad tokia fondo struktūra leis pritraukti privačius investuotojus į daugiabučių namų modernizavimo projektus ir kitus projektus, skirtus energijos vartojimo efektyvumo didinimui, kurie šiuo metu daugiausiai finansuojami iš valstybės lėšų.

Šiaulių bankas, bendradarbiaudamas su EIB, daugiau nei devynerius metus dalyvauja daugiabučių namų modernizavimo programose ir užima 60 proc. šios rinkos. Per šį laikotarpį pasirašyta modernizavimo paskolų už daugiau kaip 560 mln. eurų (iš jų daugiau kaip 300 mln. eurų yra Šiaulių banko nuosavos lėšos), bankas yra suteikęs finansavimą 2 tūkst. daugiabučių namų.

Šiaulių banko akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.