Pagal patobulintą variantą, PSDF biudžetą kitąmet sudarys 2,477 mlrd. eurų įplaukų ir tiek pat išlaidų. Pajamos ir išlaidos, palyginti su pirminiu variantu, didėtų po 108 mln. eurų.

Didžiausią dalį biudžeto – 1,7 mlrd. eurų – kitąmet ketinama skirti asmens sveikatos priežiūros paslaugoms. Vaistams, medicinos pagalbos priemonėms ir medicinos priemonių nuomai numatyta 450 mln. eurų. Sveikatos programoms ir kitoms sveikatos draudimo išlaidoms – 185,9 mln. eurų.

Anot sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, kitų metų biudžete numatomos ir papildomos lėšos medikų, dirbančių su COVID-19 užsikrėtusiais pacientais, priedams.

„Į biudžeto projektą papildomai įtraukėme priedus medikams ir dirbantiems su COVID-19 – apie 45,6 mln. eurų, realų vaistų išlaidų padengimą ir nuosaikų jo augimą – papildomai 31 mln. eurų, lyginant su planu. Dar papildomai 26 mln. eurų numatyta sveikatos priežiūros paslaugoms, kurios galės dengti atskirus susitarimus su medikais dėl darbo užmokesčio didėjimo“, – Seime kiek anksčiau teigė A. Dulkys.

Numatomas 2021 metų PSDF biudžeto rezervas metų pradžioje – 227,6 tūkst. eurų.

Seimas po svarstymo pritarė patikslintam „Sodros“ biudžeto projektui

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė patikslintam Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) biudžeto projektui.

Pagal patikslintą biudžeto projektą, pajamos, palyginti su pirmuoju variantu, augs 104 mln. eurų, iki 5,127 mlrd. eurų, o išlaidos mažės 17,7 mln. eurų, iki 4,991 mlrd. eurų. Pajamos išlaidas viršytų 136,2 mln. eurų.

Jei Seimas pritars, kitąmet vaiko pinigai padidės nuo 60 iki 70 eurų. Papildoma išmoka (41 euras) skiriama vaikams su negalia, taip pat vaikams iš gausių ar nepasiturinčių šeimų, t. y. vaiko pinigai neįgaliems, gausių ar nepasiturinčių šeimų vaikams sieks 111 eurų per mėnesį.

Planuojama, kad nuo kitų metų rugsėjo mėnesio nemokamus pietus ugdymo įstaigose gaus ne tik vaikai iš nepasiturinčių šeimų, priešmokyklinukai ir pirmokai, bet ir visi antrokai.

Senatvės ir netekto darbingumo pensijos ateinančiais metais bus didinamos 9,58 proc. Tiek procentų didės ne tik senatvės pensija, bet ir išankstinės pensijos, netekto darbingumo pensijos, našlių ir našlaičių pensijos.

Skaičiuojama, kad vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu 2021 metais pasieks 440 eurų, o vidutinė pensija – 413 eurų. Šiuo metu vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu sudaro 400 eurų, o vidutinė pensija – 377 eurus.

2021 metais minimali alga, kuri mokama tik už nekvalifikuotą darbą, didės nuo 607 iki 642 eurų „ant popieriaus“. „Į rankas“ tai reikštų algos padidėjimą nuo 447 iki 467 eurų, jeigu asmuo nekaupia antroje pensijų pakopoje.

Kitąmet turėtų šiek tiek paaugti darbo užmokestis ir valstybės tarnautojams, pareigūnams, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojams, politikams ir teisėjams, nes bazinis pareiginės algos dydis didinamas nuo 176 iki 177 eurų.

Siūloma patvirtinti vidutinio šalies darbo užmokesčio, taikomo apdraustųjų asmenų 2021 metų valstybinio socialinio draudimo įmokų bazei skaičiuoti, dydį – 1 352,7 euro.

Iki galutinio „Sodros“ biudžeto priėmimo Seime dar liko vienas balsavimas.