Tam būtų privaloma turėti neigiamą atlikto koronaviruso testo rezultatą.

„Įprastų komercinių skydžių iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą neturėtų būti iki sausio 1 dienos, o nuo sausio 1 dienos daug priklausys nuo epidemiologinės situacijoje Jungtinėje Karalystėje. Bus analizuojami duomenys, jei situacija pagerės ir bus aišku, kaip dorotis su viruso mutacija, apie kurią dabar kalbama, manau, kad gali būti priimti sprendimai, kurie leis skrydžius, ir gali būti tam tikrų sprendimų, kaip oro uoste testuoti visus žmones arba turėti prieš 48 valandas pasidarytą koronaviruso testą Jungtinėje Karalystėje“, – LRT radijui teigė Susisiekimo ministerijos Veiklos kokybės skyriaus vedėjas Dominykas Narbutas.

LRT radijo teigimu, šią savaitę į Lietuvą iš Anglijos turėjo parskristi apie 7 tūkst. piliečių, tiek bilietų buvo parduota į Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus.

Sekmadienio vakarą nuotoliniame posėdyje Vyriausybė pritarė Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos siūlymui drausti keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės. Sprendimas buvo priimtas dėl Jungtinėje Karalystėje plintančios naujos atmainos koronaviruso.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis pirmadienį sakė, kad patekimo į Lietuvą iš kitų šalių galimybės šiuo metu yra stipriai ribotos, tad uždraudus skrydžius iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą, nepatariama šia kryptimi judėti tiek vandens, tiek sausumos transportu.

Visgi M. Skuodis pabrėžė, kad Lietuvos piliečiui pareiškus norą grįžti į Lietuvą, tokia galimybė jam privalo būti suteikta.

„Svarbu pabrėžti, kad jei Lietuvos Respublikos pilietis nori atvykti į Lietuvą, tai yra konstitucinė mūsų pareiga priimti tą pilietį, taikant visus sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus“, – sakė ministras.