Pirmiausia profsąjungos pasveikino sprendimą nedirbti per didžiąsias metų šventes. Tačiau, kaip teigiama profsąjungų pranešime, už sunkų darbą pandemijos metu, parduotuvių darbuotojams priklauso ir finansinė paskata.

„Atsižvelgdami į tai, kokiomis sudėtingomis sąlygomis tenka dirbti jūsų tinklų darbuotojams, į viruso plitimo mastą ir virusu užsikrečiančių darbuotojų skaičių, į išskirtines mažmeninės maisto prekybos tinklų sąlygas sugriežtinto karantino laikotarpiu, į santykinai mažą vidutinį darbuotojų atlyginimą šalies ir Europos Sąjungos mažmeninės prekybos sektoriaus kontekste, bei į valstybės suteikiamas paramos galimybes verslui, raginame priimti sprendimą savo darbuotojams išmokėti papildomą, vieno mėnesio atlyginimo dydžio priedą.

Manome, kad tai būtų teisingas visų darbuotojų metų darbo įvertinimas sunkiomis pandemijos sąlygomis, kuris taip pat pagerins jūsų vadovaujamų tinklų įvaizdį ir padidins visuomenės bei pačių darbuotojų palankumą. Tikimės, kad tinkamai įvertinsite susidariusią savo darbuotojų situaciją, mūsų raginimą bei savo galimybes ir priimsite teisingą sprendimą“, – rašoma pranešime.

Delfi primena, kad pirmojo karantino metu dalis prekybos tinklų buvo nusprendę už darbą karantino metu mokėti priedus.