„Ankstesnioji Vyriausybė savo biudžeto projektą iš esmės dėliojo rugsėjį. Reikia pripažinti, kad pandeminė situacija rugsėjį skyrėsi nuo šiandieninės kaip diena ir naktis. Tam tikros lėšos nebuvo įtrauktos. Natūralu, kad naujoji Vyriausybė tas lėšas suskaičiavo ir įdėjo.

Atsarga finansine prasme gėdos nedaro. Geriau numatyti galbūt net ir šiek tiek per daug lėšų kitų metų biudžete ir jų nepanaudoti, nei numatyti per mažai lėšų tokios svarbioms ekonomikos skatinimo priemonėms, kaip subsidijos už prastovas ar smulkaus verslo parama ir kitoms priemonėms“, – LRT radijui kalbėjo S. Krėpšta.

Prezidentūros atstovo nuomone, lėšų COVID-19 suvaldymui kitąmet turėtų užtekti.

„Numatytas dydis, apie 1 mlrd. eurų, yra pakankamai apčiuopiamas. Turint galvoje, kad turime naujo pobūdžio ginklą – vakcinas – prieš pandemiją, tikėtina, kad tų finansų turėtų pakakti kitais metais“, – sakė S. Krėpšta.

Seimas ketvirtadienį ketina svarstyti naujosios Vyriausybės patobulintą kitų metų biudžeto projektą. Jame išlaidos, įskaitant ES lėšas, sudaro 15,825 mlrd. eurų, pajamos – 11,252 mlrd. eurų. Išlaidos pajamas viršija 4,573 mlrd. eurų.

Didžiausią papildomų lėšų dalį – 933,5 mln. eurų – numatoma skirti COVID-19 pandemijos padariniams suvaldyti.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijai skirtos papildomos lėšos sudaro 230 mln. eurų, kurie bus skirti įmonių, nukentėjusių nuo COVID-19, subsidijoms, lengvatinėms paskoloms, daliniam palūkanų kompensavimui bei kitai paramai verslui.

Sveikatos apsaugos ministerijai numatyta skirti 145 mln. eurų, kurie bus skirti COVID-19 vakcinos įsigijimui, gydymo ir medicininės įrangos įsigijimui, laboratoriniams tyrimams ir kt. Taip pat Vyriausybės rezerve numatyta dar 76 mln. eurų, kurie skirti įvairių institucijų, dalyvaujančių kovoje su neigiamais koronaviruso pandemijos padariniais, poreikiams.

Likusi dalis patobulintame biudžeto projekte suplanuotų papildomų išlaidų sudaro apie 303 mln. eurų, iš kurių apie 95 mln. eurų numatyta papildomam pensijų indeksavimui. Privalomojo sveikatos draudimo fondo išlaidų finansavimas užtikrinamas papildomai skiriant apie 89 mln. eurų iš valstybės biudžeto, kurie skirti vaistams kompensuoti ir medikų priemokoms.

Numatoma, kad valdžios sektoriaus deficitas 2021 metais sudarys 7 proc. BVP. Valdžios sektoriaus skola sieks 51,9 proc. BVP.