Pranešime spaudai pabrėžiama, kad tai pirmoji ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje licencijuota tokio tipo sutelktinio finansavimo platforma, siūlanti uždirbti 80 proc. nekilnojamojo turto nuomos pajamų bei dalintis nekilnojamojo turto kapitalo prieaugiu jį parduodant.

Kompanijos bendraįkūrėjas ir vadovas Gustas Germanavičius pasakoja, kad idėja kilo plėtojant sutelktinio finansavimo agregatoriaus „EvoEstate“ platformą ir pastebėjus, kad rinkoje yra nemažai sutelktinio finansavimo platformų nekilnojamojo turto įsigijimui ar vystymui, tačiau nekilnojamojo turto nuomai platformos nėra.

Gustas Germanavičius
Foto: Asmeninio archyvo nuotr.

„Pirmą kartą kreipdamiesi į Lietuvos banką dėl licencijos, buvome atviri, kad mūsų misija ir vizija yra sukurti mažiausios rizikos sutelktinio finansavimo platformą Europoje, paremtą nekilnojamojo turto nuoma. Būtent nuomos pajamos ir mažina investavimo riziką, nes turtas jau generuoja pajamas“, – sako G. Germanavičius.

Jis taip pat priduria, kad siekiant sumažinti riziką, investicijos yra formuojamos kaip paskolos, užtikrintos hipotekos užstatu. Taip pat dėl šio modelio yra taikoma fiksuotų ir kintamų palūkanų kombinacija.

„Vertindami projekto paraiškas, mes stengiamės susitarti su projekto savininku, kad 80 proc. nuomos pajamų būtų išmokėta investuotojams. Jei turtas yra išnuomotas, investuotojams paskirstoma 80 proc. pajamų iš nuomos, tačiau jei turtas prarastų nuomininką, projekto savininkas paskirstys fiksuotų palūkanų mokėjimus. Projekto savininkui palikti 20 proc. dengia administravimą, minimalias priežiūros ir kitas išlaidas“, – tikina „InRento“ vadovas.

Kalbant apie kapitalo prieaugį, platformas bendraįkūrėjas teigia, jų siekis yra, kad 50–70 proc. kapitalo prieaugio atitektų investuotojams, taip padidinant investicinę grąžą.

Pranešime spaudai rašoma, kad platforma „InRento“ artimiausiu metu planuoja pateikti investicinius pasiūlymus ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose Europos šalys, taip suteikiant galimybę diversifikuoti investicijas skirtingose šalyse.