„Mums reikia greičiau suktis, greičiau derintis su Europos Komisija (EK) ir t.t. Manau, kad dabartiniai Ekonomikos ir inovacijų ministerijos viceministrai iš tiesų daro viską, ką jie gali, negalime nubraukti tų žmonių darbo. Tačiau ar kitos institucijos, rengdamos įvairius aprašus, nutarimus ir visus kitus dalykus, reikalingus šiems procesams, ar jos sukasi greitai – aš, tiesą sakant, turiu labai didelių abejonių“, – „Žinių radijui“ trečiadienį teigė A. Armonaitė.

„Turime 2 tūkst. atvejų kone kasdien, ir nepanašu, kad galėsime atidaryti tam tikras verslo rūšis dar kurį laiką. Suktis reikėtų greičiau. To mes ir prašysime“, – pridūrė ji.

A. Armonaitė taip pat pažymėjo, kad kuo greičiau reikėtų įgyvendinti tas paramos verslui priemones, kurios jau yra suplanuotos.

„Situacija neeilinė. Žinoma manau, kad su socialiniais partneriais reikia konsultuotis, tik dabar, matyt, reikia tai, kas jau yra suplanuota kuo greičiau įgyvendinti“, – sakė ji.

Anot kandidatės į ministres, šiuo metu biudžete tam tikro pobūdžio paramai verslui numatyta mažiau lėšų nei iš tiesų reikalinga. Ji teigė, kad tikisi, jog naujoji valdžia turės galimybę jas papildyti.

„Biudžete subsidijų priemonėms yra numatyta 150 mln. eurų, o jų poreikis – 205 mln. eurų. Paskoloms yra numatyta 30 mln. eurų, kai poreikis yra apie 100 mln. eurų (...). Mes, matyt, turėsime galimybę papildyti kai kurias priemones, bet man prioritetas yra laikas. Galbūt geriau, kad jos ir ne tokios tobulos, ir socialiniai partneriai turės pastabų joms, bet kad jos pasiektų verslą“, – tikino ji.

Armonaitė: esame numatę verslo priežiūros institucijų pertvarką

Laisvės partijos pirmininkė, kandidatė į ekonomikos ir inovacijų ministres Aušrinė Armonaitė sako, kad yra numatyta verslo priežiūros institucijų pertvarka ir jų tikslų peržiūra.

„Esame nusimatę verslo priežiūros institucijų pertvarką, kad peržiūrėtume, kokie institucijų tikslai, ar jie orientuoti į konsultacijas, ar į baudas, kaip elgiasi inspektoriai ir kaip jiems padėti tapti draugiškesniais valstybės pareigūnais, (...) kad jie būtų konsultantai, ne baudėjai, kad žmonėms nekiltų minčių apie emigraciją susidūrus su valstybės institucijomis, ką kartais girdžiu“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė A. Armonaitė.

Jos teigimu, taip pat būtų galima sujungti besidubliuojančias funkcijas šiose institucijose.

Kalbėdama apie mokesčius, A. Armonaitė nurodė, kad valdantieji šioje srityje nesirengia daryti „staigių judesių.“

„Dabar įveikime šitą krizę kartu ir tada pasižiūrėsime, kokia sistema yra sąžiningiausia. Aš manau, kad mokesčiai turi būti mažesni, tačiau mes, kaip Laisvės partija, formuojant koaliciją, nesiūlėme neįtikėtinų mokesčių lengvatų, pavyzdžiui, pridėtinio vertės mokesčio (PVM). Nes PVM nesumažina kainos žmogui, nepaisant to, kad daug kas teigia kitaip. Prasminga mažinti gyventojų pajamų mokestį, ir apie tai mes kalbėjome, ir prašėme partnerių bent jau nedidinti tų mokesčių, ypatingai žmonėms, kurie dirba pagal darbo santykius“, – sakė A. Armonaitė.