Konkurencijos taryba pranešė, kad leidimas „Bitei“ suteiktas su tam tikrais įsipareigojimais – bendrovė neperleis prieigos prie „Mezon“ 2,3 GHz ir 2,6 GHz dažnių bendrai „Bitės“ ir „Tele2“ įmonei „Centuria.

Taip pat „Bitė“ įsipareigojo nesikreipti į Ryšių reguliavimo tarnybą (RRT) dėl šių dažnių perleidimo ar nuomos bendrai įmonei bei nenaudoti jų mobiliojo interneto prieigos paslaugų teikimui.

Taryba nustatė, kad po sandorio „Bitė“, naudodama „Mezon“ dažnius, artimiausiu metu neįgis konkurencinio pranašumo plėtojant naujos kartos 5G mobilųjį ryšį.

„Šis įsigijimas leis „Mezon“ klientams ir darbuotojams suteikti dar daugiau vertės. Sandoris taip pat svarbus ir valstybei, nes leis pasitraukti iš rinkos, kurioje daugybę metų ir taip sėkmingai konkuruoja privatūs dalyviai. Be to, už parduodamą verslą valstybė gaus maksimaliai aukštą kainą“, – pranešime sakė „Bitės“ vadovas Pranas Kuisys.

Pasak Telecentro vadovo Vido Danieliaus, bendrovė parduoda „Mezon“, keisdama strateginę kryptį ir persiorientuodama į telekomunikacijų ir IT projektus.

„Todėl „Mezon“ verslo pardavimas yra natūrali šio pokyčio pasekmė, panaikinanti prieštaravimus tarp rinkos dalyvių“, – pranešime pabrėžė V. Danielius.

„Mezon“ pardavimui „Bitei“ yra pritarusi Vyriausybinė strateginius sandorius tikrinanti, lapkričio pradžioje – ir RRT.

„Bitės“ konkurentė „Telia Lietuva“ priešinosi šiam sandoriui, nes, anot jos, „Bitė“ tokiu būdu be konkurso įgyja Telecentro dažnius. Nepaisant to, „Telia“ valstybės pasitraukimą iš telekomunikacijų rinkos vadino logišku žingsniu.

Tuo metu „Bitės“ vadovas Pranas Kuisys anksčiau BNS pabrėžė, kad bendrovė „Mezon“ traktuoja kaip fiksuoto interneto rinkos žaidėją.

Mobiliojo 4G ryšio interneto „Mezon“ paslaugą Telecentras teikia nuo 2009-ųjų, tačiau niekada šio verslo neatskyrė nuo pagrindinės veiklos.

Registrų centrui pateiktos ataskaitos rodo, kad Telecentras pernai daugiau nei pusę pajamų (11,3 mln. eurų) gavo iš „Mezon“, tačiau šio verslo neatskyrus nuo pagrindinės veiklos, ataskaitose nėra nurodoma, ar „Mezon“ veikla yra pelninga.

Pernai Telecentras uždirbo 659 tūkst. eurų grynojo pelno ir gavo 20,719 mln. eurų pajamų.

Apie daugiau nei 20 mln. eurų vertės sandorį pranešta gegužės mėnesį.

100 proc. „Bitė Lietuvos“ akcijų valdo Liuksemburge registruota „PLT VII International Sarl“.