Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė siūlo grąžinti 25 proc. nuo visų pernai sumokėtų mokesčių.

„Labai nuliūdino subsidijų dydis, tai 25 proc. nuo sumokėto GPM. Tai yra tikrai ne ta suma, apie kurią kalbėjome su verslu. Mes siūlėme 25 proc. nuo visų sumokėtų mokesčių, nuo GPM bent jau 50 proc.“, – Seimo Biudžeto ir finansų komitete (BFK) sakė E. Šiškauskienė.

Ji teigė, kad sektoriai nukentėjo skirtingai.

„Labai norėčiau atkreipti dėmesį, kad reikia išskirti sektorius, tarkime, verslo klasės viešbučiai yra uždaryti nuo kovo mėnesio. Tai yra vienas segmentas. Kiti verslai dar šiek tiek juda, o kiti puikiai laikosi. Tai labai sudalinčiau, kieno apyvartos nukritę 70 ar 90 proc.“, – sakė LVRA prezidentė.
„Tikrai 25 proc. nuo GPM ne ta suma, apie kurią kalbama“, – pabrėžė ji.

E. Šiškauskienė taip pat skeptiškai vertino, kad iš subsidijų sistemos galėtų būti eliminuotos įmonės, turinčios virš 250 darbuotojų.

„Kalbant apie didelių įmonių eliminavimą, mes visai nesutiktume, kalbant apie mūsų sektorių. Restoranų grandinės, kurios vienija apie 60 restoranų ar panašiai, tai būtent tas darbuotojų kriterijus viršija limitą. Mūsų sektoriuje dirba 42 tūkst. darbuotojų, ir aš tikrai bent jau šitą kriterijų eliminuočiau“, – teigė ji.

Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė taip pat liko nusivylusi subsidijų dydžiu.

„Tie patys 25 proc. (nuo sumokėto GPM – ELTA) mus ypač nuvylė. Tikrai mūsų nuomonė būtų daug veiksmingiau ir naudingiau tas priemones, kuriose yra likę tam tikrų lėšų, perskirstyti šiai subsidijų daliai ir kaip įmanoma greičiau, paprasčiau šias subsidijas suteikti mūsų mažoms, vidutinėms įmonėms“, – teigė D. Matukienė.

Anot jos, nukentėjo ir veikiančios įmonės, nes jos tiesiog nesulaukia klientų.

„Šiandien vienas sektorius sako, kad turi 40 tūkst. darbuotojų. Aš labai ramiai galiu pasakyti, kad labai mažas ir mažas verslas yra įdarbinęs apie 300 tūkst. darbuotojų. Kiekvienam verslui labai skauda, kai jis yra uždarytas ar labai uždarytas, o kitas verslas niekada nesulaukia vartotojų, nes šiandien visiems sakoma sėdėti namuose“, – BFK posėdyje teigė ji.

D. Matukienė taip pat siūlo labiau įveiklinti Užimtumo tarnyboje užsiregistravusius žmones.

„Esame parašę savo tarybos pasiūlymus dėl priemonių, kurios galėtų įveiklinti tuos žmones, kurie eina į Užimtumo tarnybą ir valstybė jiems moka. Šios priemonės yra verktinai reikalingos“, – sakė ji.