Kaip rašoma pranešime, pirkėjai siuntas galės atsiimti nauju būdu, neprisiliečiant prie paštomato. Kaip informuojamam, siuntai pasiekus paštomatą, pirkėjas gaus SMS žinutę su nuoroda į QR kodą, tad norint atsiimti siuntą, užteks šį parodyti priešais kamerą, ir durelės akimirksniu atsivers. Ši naujovė leis išvengti ne tik lietimosi prie paštomatų ekrano, bet ir sutaupyti laiką renkantis veiksmus paštomato ekrane ir suvedinėjant siuntos kodą – taip siuntos atsiėmimo laikas sutrumpės nuo 30-45 iki 3-5 sekundžių.

Pirmieji 11 bekontakčių „Venipak“ paštomatų įrengiami per pastaruosius metus didžiausio siuntų skaičiaus sulaukusiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje.

„Mes siekiame būti ten, kur yra mūsų paslaugomis besinaudojančio verslo klientai, tad norėdami užtikrinti šimtaprocentinį siuntų pristatymą jau kitą dieną po užsakymo, norėjome ne tik praplėsti siuntų atsiėmimo taškų infrastruktūrą, bet ir pandemijos metu pasirūpinti pirkėjų saugumu atsiimant siuntas, – teigia bendrovės „Venipak“ vadovas Justas Šablinskas. – Inicijuoti bekontakčių paštomatų tinklą mus ypatingai paskatino e-komerciją vykdančių verslų pastebėjimai, jog jų paslaugomis besinaudojantys pirkėjai vis dažniau renkasi nebe pristatymą iki durų, o savarankišką siuntų atsiėmimą paštomatuose arba „Pick-Up“ siuntų atsiėmimo punktuose.“

Pasak „Venipak“ vadovo, savo laiką planuojantys pirkėjai yra dažniau linkę siuntas atsiimti iš paštomatų jiems patogiu metu – tad vietoje siuntų išvežiojimo po miestą, visos tam tikro mikrorajono siuntos yra pristatomos į vieną vietą. Tokiu siuntų pristatymo būdu yra sutaupomos „Venipak“ verslo klientų išlaidos bei skatinamas žaliasis transportas, taip prisidedant prie taršos mažinimo.

2019 metais „Venipak“ vidutiniškai per dieną išvežiodavo apie 30 tūkst. siuntų į klientų namus bei „Pick-up“ punktus, o artėjant tokiems piko laikotarpiams kaip „Black Friday“ išpardavimai ir Kalėdos, didžioji dalis bendrovės karštųjų siuntų atsiėmimų punktų būdavo maksimaliai užpildyti. Tad pandemijos metu išaugus siuntų skaičiui iki 50 tūkst. per dieną, „Venipak“ per šventes numato naujus rekordus bei tikisi paspartinti siuntų atsiėmimą, siūlant bekontakčius paštomatus.

„Dar prieš 11 metų mes buvome pirmieji Lietuvoje, pristatę 60 paštomatų tinklą. Tuomet šį žingsnį žengėme per anksti – vartotojai dar nebuvo tam pasiruošę. Ir nors po daugiau nei 11 metų sugrįžtame paskutinieji, atsižvelgę į besikeičiančius e-komercijos verslų bei jų pirkėjų poreikius, pasirūpinome, jog šiame produkte būtų įdiegtos naujausios, rinkai aktualios inovacijos“, – teigia „Venipak“ vadovas.

„Venipak“ infrastruktūra Baltijos šalyse iki 2020 metų pabaigos susidarys iš beveik 600 siuntų atsiėmimo punktų, iš kurių: 268 „Pick-up“ punktai bendrovės partnerių parduotuvėse ir paslaugų centruose, 300 paštomatų partnerių tinkluose ir 11 naujai įrengiamų nuosavų bekontakčių paštomatų. Per artimiausius keletą metų, bendrovė planuoja turėti 600 nuosavų paštomatų tinklą.