Užimtumo tarnybos komunikacijos skyriaus vedėjas Liudas Dapkus sako, kad klaidingai pervesta parama yra susijusi su įstatymo pakeitimais pandemijos metu ir dideliu krūviu.

„Situacija susijusi su Užimtumo tarnybos įstatymo pakeitimais, kurie prasidėjus pandemijai ir karantinui padaryti net aštuoni. Vienas iš jų priimtas balandį, kuris sakė, kad darbdaviai, kurie įsteigė darbo vietas už valstybės paramos lėšas negali gauti subsidijos darbo užmokesčiui prastovos darbuotojui. Bet valstybė nutarė gelbėti ir tuos, kurie yra įsteigę darbo vietas ir balandį priėmė pataisą, kur pasakė, kad galima gauti per prastovas paramą, į kurią ir pretendavo tos įmonės“, – LRT radijui sakė L. Dapkus.

Anot jo, verslas tikėjosi, kad parama priklauso ir po karantino, todėl paprašė pagalbos, o Užimtumo tarnyba dėl didelio krūvio patenkino prašymus ir pervedė pinigus.

„Tai abipusis suklydimas, kuris buvo beveik iki galo ištaisytas. daugiu kaip pusė jau grąžino pinigus, kita pusė yra sudėliojusi grafikus, kada jie bus pervesti ir yra gal trys įmonės, kurios mano, kad su jais pasielgta neteisingai ir čia gresia teisiniai santykiai“, – sakė L. Dapkus.

Užimtumo tarnyba informavo, kad iš viso per mėnesį su prastovomis susijusias išmokas gauna apie 50 tūkst. įmonių.