Komiteto pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas BNS teigė, kad svarbiausias tikslas yra „užtikrinti, kad biudžetas atvaizduotų realią situaciją“, nes nėra „nė cento“ numatyta pagalbai nuo koronaviruso nukentėjusiam verslui ir darbuotojams.

„Kitų metų biudžete reikės numatyti reikšmingas sumas toms kompensacijoms (...) Mažiausiai reikia ketvirčiui nusimatyti lėšų – 250 mln. eurų, todėl deficitas bus ne 5 proc., o 6 proc. ar net 6,5 proc. (...) Nebijau deficito, bijau, kad pinigai bus panaudoti neprasmingai ir jų pritrūks ekonomikos gelbėjimui“, – teigė parlamentaras.

„Valstietis“ Valius Ąžuolas sako, kad projekte numatytos lėšos visiems valstybės įsipareigojimams. Pasak jo, lieka neišspręsti savivaldybių skolinimosi ir didesnio ugniagesių finansavimo klausimai.

Pasak jo, dabar svarbiausia, kad nesustotų atsigavimui po koronaviruso skirtų pinigų naudojimas: „Svarbiausia, kad jie būtų panaudoti įliejant juos į ekonomiką“.

M. Majausko Jo teigimu, reikia ne apkarpyti Sauliaus Skvernelio Vyriausybės suplanuotas išlaidas, o užtikrinti, kad jos „duotų naudą“.

Jis įsitikinęs, kad projektus, kurie kelią abejonių, reikia pertvarkyti, kad jie duotų maksimalią grąžą, net jeigu jų įgyvendinimas užtruktų, pavyzdžiui, nusikeltų vieneriems metams.

Paprastai per pirmą svarstymą Seime savo pozicijas išsako frakcijų ir komitetų atstovai, atskiri parlamentarai, o Biudžeto ir finansų komiteto vadovas informuoja, kiek ir kam lėšų siūloma Vyriausybei rasti papildomai.

Po pirmojo svarstymo nebalsuojama – projektas grąžinamas Vyriausybei tobulinti. Tai įprasta procedūra. Antrasis svarstymas numatytas gruodžio 17-ąją, o tada po kelių dienų vyks biudžeto priėmimas.