Ministerija siūlo skirti šią sumą kaip valstybės įnašą iš šių metų ministerijos asignavimų didinant bendrovės įstatinį kapitalą nuo 9,654 mln. eurų iki 10,654 mln. eurų, jog „Litexpo“ išvengtų bankroto.

„Teigiamos nutarimų projektų pasekmės – bus užtikrintas uždarosios akcinės bendrovės Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ veiklos tęstinumas ir bendrovė apsaugota nuo bankroto“, – rašoma nutarimo projekte.

Ministerija pažymi, jog vien per pirmąjį karantiną kovo-birželio mėnesiais dėl renginių ribojimų bendrovė negavo apie 2 mln. eurų planuotų pajamų, o šeštadienį įvedus antrąjį karantiną, dėl atnaujintų kelionių ir renginių ribojimų tolesnis planas taip pat bus neįgyvendintas.

„Litexpo“ direktorius Justinas Bortkevičius BNS nurodė, kad šiemet jau buvo atšauktos didžiosios parodos, šiuo metu jau aišku, jog dalis jų neįvyks ir kitąmet.

„Mūsų apyvarta yra kritusi per 70 procentų, visos pagrindinės šių metų parodos faktiškai yra neįvykusios – kalbu tiek apie „Restos“ parodą, tiek apie atšauktą maisto pramonės parodą. O tos parodos, kurios buvo, baldų ir kitos, jos vyko minimaliame režime. Mes transformuojamės ir kuriame sprendimą dėl hibridinių parodų“, – sakė J. Bortkevičius.

Sparčiai plintant koronavirusui Lietuvoje šeštadienį įvestas trijų savaičių karantinas, nustatantis įvairius draudimus ir suvaržymus, įskaitant masinių renginių draudimą. Pirmasis karantinas šiemet buvo įvestas kovo-birželio mėnesiais.