„Žiūrima pagal vietas, kaip patogu išvežti, atsiimti maistą, kiti reaguoja ir pagal tai, kaip nuomą skaičiuos, nes jei skaičiuos, tai praktiškai reikia užsidaryti ir eiti į teismą bylinėtis, nes apyvarta nulinė, todėl nuomos nėra už ką mokėti“, – BNS sakė G. Balnis.

Anot jo, darbuotojų atleidimų kol kas nenumatyta, jie bus išleisti į prastovas.

27 picerijų tinklą valdanti bendrovė „Čili Holdings“ skelbė karantino metu stabdanti restoranų veiklą. Įmonės vadovo Jono Karoso teigimu, šįkart buvo atsisakyta teikti maistą išsinešimui, nes ankstesnė patirtis parodė, kad gyventojų įpročiai pandemijos metu taip stipriai nepasikeičia, o išsinešimo paslauga negeneruoja pajamų, kurios padengtų verslo kaštus.

„Jaučiamės išmokę pavasario pamokas ir atlikę namų darbus – ruošėmės antrajai pandemijos bangai ir karantino laikotarpiui. Įvertinę ankstesnę patirtį, šįkart priėmėme sprendimą iškart uždaryti visą restoranų tinklą“, – pranešime sakė jis.

Pasak J. Karoso, siekiant, kad darbuotojai patirtų kuo mažiau finansinių nuostolių, jiems bus siūloma laikinai pereiti dirbti į prekybos centrą internete „Pigu.lt“.

G. Balnis užsiminė, jog maitinimo įstaigos vis dar su nerimu laukia valdžios sprendimų dėl paramos. Pasak jo, tikėtina, jog po antrojo karantino bankrotas gali grėsti daugeliui maitinimo įmonių.

„Atrodo, kad šį kartą pagalba bus mažesnė nei per pirmą bangą ir nepakankama. Pradžioje atrodė neblogai, bet atsirado kabliukų, daugtaškių ir ji tapo daug kam nepasiekiama. Ši kartą gali būti daug bankrotų“, – teigė jis.

Karantino metu bus draudžiama restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų, lošimo namų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, išskyrus kai maisto paslauga teikiama išsinešimui ar tai daroma įstaigų, įmonių teritorijose ir patalpose.

Karantinas įsigalios šeštadienio vidurnaktį ir truks iki lapkričio 29 dienos 24 valandos. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga neatmeta, kad jis bus tęsiamas. Šis režimas, skirtas suvaldyti COVID-19 plitimą, Lietuvoje įvedamas antrąkart – pirmasis karantinas galiojo kovo-birželio mėnesiais.