Noriai perka keliones

Kelionių ekspertas Rimvydas Širvinskas-Makalius neslėpė, kad šiuo metu susidomėjimas kelionėmis Kalėdoms ir Naujiesiems metams yra išties nemažas.

„Šiai dienai didesnis susidomėjimas yra Naujiems metams, bet taip pat nemažas yra ir kalėdiniam periodui. Neretai žmonės paskaičiuoja, kad tokiu atveju jiems reikia paimti mažiau atostogų dienų, būna moksleivių atostogos.

Turime beveik pilnas grupes Naujųjų išvykoms į Maldyvus. Tiesa, kaip bus dėl kelionės įvykdymo, priklausys nuo situacijos. Mes, kaip kelionių organizatorius, esame pasiruošę tas keliones vykdyti“, – sakė jis.

Anot R. Širvinsko, turbūt galima teigti ir tai, kad kai kurie žmonės paprasčiausiai pavargo nuo situacijos, esančios dėl viruso, ypač, jei jų kelionė turėjo įvykti pavasarį, vėliau buvo nukelta į rudenį, tačiau vis tiek neįvyko.

Jis minėjo, kad šiuo metu Kalėdas ir Naujuosius klientai gali rinktis sutikti Egipte, Kanarų salose bei Maldyvuose, taip pat pažintinėse kelionėse autobusu į Slovakijos kalnus, Lenkiją, Latviją, Estiją.

Rimvydas Širvinskas-Makalius

„Keliautojai kelionėms autobusu šventiniam laikotarpiui taip pat įsigyja kelionių bilietus. Tikrai susidomėjimas yra nemažas. Tiesa, gal kiek mažesnis nei įprastu periodu, bet labai džiuginantis“, – sakė jis bei pridūrė, kad kelionių kainos šiemet išliko tokios pačios, kaip ir pernai.

„Šventiniams periodams viešbučiai, net ir esant sudėtingai situacijai, jie nenori daryti specialių pasiūlymų, kadangi kiekviena šalis per šį laikotarpį yra išvysčiusi ir savo vietinį turizmą, tad jie yra tikri, kad jei ne užsienio turistai, vietinis turizmas tikrai užsakys iš jų kambarius“, – teigė verslininkas.

Vyks į Egiptą, JAE, Tenerifę

„Tez tour“ viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė taip pat tikino, kad bendrai kelionių sektoriui Kalėdos ir Naujieji būdavę vieni intensyviausių periodų, o žmonės ne tik keliavę patys, tačiau keliones pirkdavę ir dovanų savo artimiesiems, o jos būdavo išgraibstomos prieš gerą pusmetį ar net metus.

Tiesa, kaip teigė, kiek poilsiautojų iš Lietuvos Kalėdas ar Naujuosius šiemet švęs užsienyje, pasakyti sudėtinga, tačiau klientų, kurie jas jau yra įsigiję, tikrai yra.

„Yra keliautojų, kurie šiam kalėdiniam, Naujųjų periodui jau yra įsigiję keliones į Egiptą, Tenerifę ar Jungtinius Arabų Emyratus iš anksto.

Pandemija sustabdė keliautojų planus, kai tolimesnę ateitį prognozuoti sudėtinga, kelionės įsigyjamos likus kelioms dienoms ar savaitei iki išvykimo. Šiuo metu šventinio periodo kelionės nėra atšauktos, tačiau atidžiai stebime situaciją visame pasaulyje. Tam, kad poilsiautojai turėtų galimybę laisviau keliauti saugiomis kryptimis, nuolat palaikome ryšį su vyriausybinėmis organizacijomis“, – teigė ji ir taip pat pridūrė, kad šių metų šventinio periodo kainos nekito ir liko panašios, kaip ir pernai.