Kaip rašoma pranešime, įgyvendindamas ES Antrosios mokėjimų direktyvos (PSD2) reikalavimus, „Swedbank“ 2019 m. pradžioje trečiosioms šalims pasiūlė prieigą prie savo atvirojo ryšio sąsajos (API).

Šiuo metu „Swedbank“ atvirojo ryšio sąsaja naudojasi daugiau kaip 50 paslaugų teikėjų visoje Europoje, kurie banko klientams gali pasiūlyti sąskaitos informacijos ir mokėjimų inicijavimo paslaugų.

„Atvirajai bankininkystei įgaunant pagreitį, „Swedbank“ klientai per trečiąsias šalis kas mėnesį inicijuoja apie 1 mln. mokėjimų, o bendra tokiu būdu pervedamų lėšų suma pastaruoju metu sudaro beveik 53 mln. eurų per mėnesį. Mūsų patirtis rodo, kad atviroji bankininkystė gali užtikrinti patogesnes ir geriau integruotas paslaugas mūsų klientams, todėl ir toliau planuojame aktyviai plėtoti galimybes šioje srityje“, – sako Gediminas Misevičius, „Swedbank“ atvirosios bankininkystės partnerysčių vadovas.

Suteikiama atvirosios bankininkystės galimybė e. komercijos srityje veikiantiems banko klientams, surinkti mokėjimus iš kitų bankų, pasinaudojant daugiakanale API sąsaja.

Šiuo metu „Swedbank“ privatūs ir verslo klientai gali prisijungti ir inicijuoti mokėjimus iš SEB, LHV, „Swedbank“ ir „Citadele“ bankuose Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje turimų sąskaitų.

Svarbu pažymėti, kad „Swedbank“ klientai, kurie nori matyti sąskaitos informaciją ar pasinaudoti kita atvirosios bankininkystės funkcija, pirmiausia turi įgalinti prieigą prie kitame banke esančios sąskaitos per savo „Swedbank“ interneto banką. Tai galima padaryti „Kasdienių paslaugų“ meniu skiltyje pasirinkus „Sąskaitos informacija“ funkciją ir aktyvavus „Pridėti kitų bankų sąskaitas“ parinktį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)