Tokiam indeksavimu pernai yra pritaręs Seimas, tačiau lėšos tam nei 2021 metų valstybės, nei „Sodros“ biudžete nenumatytos. 249 mln. eurų numatyta tik automatiniam pensijų indeksavimui 7,17 procento.

„Pagal prezidento siūlymą reikėtų 67 mln. eurų iš abiejų – ir „Sodros“ (45 proc.), ir iš valstybės biudžeto (55 proc.)“, – trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete teigė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Pensijų skyriaus vedėja Inga Buškutė.

Biudžeto ir finansų komitete dirbanti konservatorė Gintarė Skaistė įsitikinusi, kad nauja Vyriausybė turės svarstyti, ar numatyti papildomas lėšas.

„Jeigu įstatymas yra, nepakeistas, biudžete tie pinigai turi būti numatyti. Prie tokio didelio deficito apskritai reikia įvertinti visas galimybes. Biudžetą svarstys Vyriausybė ir įvertins, ar numatyti papildomas lėšas, ar ne“, – BNS teigė parlamentarė.

Ministerijos Pensijų skyriaus patarėja Rita Babianskaitė komitete anksčiau yra sakiusi, kad papildomas bazinės pensijos indeksavimas 2021 metų biudžete nenumatytas dėl ekonominio neapibrėžtumo.

G. Nausėda siūlė papildomai – 1,91 procentinio punkto – indeksuoti ir bazinę pensiją, ir papildomą dalį – ir taip sparčiau didinti pensijas.

Bendroji pensijos dalis priklauso nuo žmogaus socialinio draudimo stažo ir bazinės pensijos dydžio. Individualioji pensijos dalis priklauso nuo asmens pensijos apskaitos vienetų sumos ir apskaitos vieneto vertės.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (33)