Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka sako, kad numatomos dvi priemonės – subsidijos ir lengvatinės paskolos. Siūloma, kad paramą gautų įmonės, kurių veikla būtų apribota, jų apyvarta sumažėtų daugiau nei 30 proc., o tokį kritimą patirtų 40 proc. viso sektoriaus bendrovių.

Tačiau ministerija taip pat žada stengtis taikyti individualius kriterijus.

„Į Individualų vertinimą stengsimės atsižvelgti, jeigu būtų techninės galimybės. Paliekame galimybę į sąrašą patekti pagal individualų vertinimą“, – pabrėžė J. Rojaka.

Jos teigimu, apyvartos kritimas būtų skaičiuojamas pagal naujausius kiekvieno mėnesio duomenis.

„Bus lyginama su laikotarpiu nuo kovo iki rugpjūčio mėnesio ir, kai pasipildys duomenys, nuo kovo iki rugsėjo“, – sakė J. Rojaka.

J. Rojakos teigimu, subsidijų priemonė bus panaši, kaip per pirmąją bangą per Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) teiktos subsidijos mažoms įmonėms, tačiau dabar į jas galės pretenduoti visos įmonės, nepriklausomai nuo jų dydžio.

Paramos teikimo schema taip pat turėtų veikti panašiai – planuojama, kad VMI pateiks skaičiavimus, išsiųs kvietimus įmonėms teikti paraiškas, o pinigai jas pasiektų per Ekonomikos ir inovacijų ministeriją bei Nacionalinį bendrųjų funkcijų centrą.

„Tai yra iš esmės išplėsta subsidija mikroįmonėms, tik nutaikyta į labai konkrečius sektorius“, – pasakojo viceministrė.

J. Rojaka pabrėžė, kad papildomas pagalbos verslui priemones dar reikės derinti su Europos Komisija.

Anot jos, subsidijoms turėtų būti skirta iki 80 mln. eurų, paskoloms – iki 30 mln. eurų. Lėšos bus skirtos iš pavasarį patvirtinto milijardinio pagalbos verslui paketo.

„Dalis šitų pinigų eis iš sutaupymo, dalis – iš tų, kurie buvo paskirti kitoms priemonėms, tačiau jos nebuvo pilnai išnaudotos. Jei Vyriausybė pritartų šitai schemai, kriterijams, tuomet Finansų ministerija jau ieškotų papildomų lėšų“, – BNS sakė J. Rojaka.

Įvedus karantiną pavasarį, Vyriausybė kovo 16 dieną patvirtino 5 mlrd. eurų vertės ekonomikos skatinimo paketą, skirtą padėti šalies gyventojams ir verslui sušvelninti koronaviruso pandemijos krizės sukeltus padarinius.

Viena iš priemonių buvo 100 mln. eurų subsidijų paketas iki devynių darbuotojų turinčioms mikroįmonėms, kurios nukentėjo dėl karantino metu taikytų veiklos apribojimų.